Organizacja parkingu za pomocą systemu

Organizacja parkingu za pomocą systemu

Parking to przestrzeń, na której można dobrze zarobić. Najlepiej, jeśli jest on w pełni zautomatyzowany. Na rynku są dostępne systemy, które stale monitorują zajętość miejsc parkingowych, kierując kierowców na wolne miejsca. Bardzo pomagają one w zorganizowaniu przestrzeni oraz ustawianiu samochodów w ergonomiczny sposób. Również kierowcy doceniają skuteczność pracy tych systemów.

System zachowujący porządek na parkingu

system parkingowyMowa w tym przypadku o parkingach płatnych. System parkingowy automatycznie pobiera opłatę od kierowcy oraz ustala czas, w którym można korzystać z miejsca parkingowego. Pierwszym zadaniem systemu jest podniesienie szlabanu w odpowiednim momencie, co umożliwia wjazd kierowcom. Każdy samochód zostaje przydzielony w odpowiednie miejsce, w taki sposób, aby parkowanie było jak najbardziej wygodne. W pierwszej kolejności samochody ustawiane są co dwa miejsca, aby nie dochodziło do stłuczek podczas parkowania. gdy pojazd dojeżdża do miejsca, w którym ma być zaparkowany, system wykrywa ruch i opuszcza blokadę. Jeśli kierowca nie usunie pojazdu w wyznaczonym na to czasie, automatycznie zostaje doliczona opłata. Dzięki temu nie ma mowy, że ktoś skorzysta z parkingu bez uiszczenia środków pieniężnych. Najczęściej płatność jest w formie karty kredytowej, co znacznie przyśpiesza ruch. Nie tworzą się korki przy bramie wjazdowej.

Oczywiście system może być mniej lub bardziej rozbudowany i wszystko zależy od tego, na co zdecyduje się właściciel danego placu. Na pewno w ten sposób unika się wielu kosztów, chociażby pracowników, którzy rozdysponowują miejsca. W bardziej zaawansowanych systemach ocenia się nawet, czy dane miejsce nie jest zbyt małe dla samochodu. Mowa tutaj na przykład o parkowaniu samochodów dostawczych i autobusów.