Okna aluminiowe a ciepło w budynku

Okna aluminiowe a ciepło w budynku

Termoizolacja  budynku to ważna dziedzina zarówno ekologii jak i ekonomi. Każdy, kto buduje lub modernizuje dom stara się poszukiwać jak najwięcej oszczędności. Ocieplenie budynku, wymiana okien powoduje, że mniej płacimy za ogrzewanie.

Okna są ważne w izolacji

okna z aluminium w BydgoszczyOczywiście decyzja o wymianie okien nie jest prosta. Obecnie gdy na rynku mamy kilka rodzajów ram okiennych : drewniane, PCV , aluminium. Do tego kilka rodzajów szyb. Ceny okien uzależnione są przede wszystkim od materiału z którego wykonana jest rama, jak również jakiego szkła użyto . No i czy okno jest typowe, czy tez realizowane na indywidualne zamówienie. W dawnych czasach głównie produkowano okna z drewna, był to jedyny materiał na ramy okienne. Teraz oprócz PCV coraz częściej mamy okna z profili aluminiowych. Osoby, które przyjeżdżają bądź dzwonię do naszej firmy by zasięgnąć informacji na temat okien pytają głównie o cenę i o to czy materiał użyty do ich produkcji jest ekologiczny. Warto zaznaczyć że okna z aluminium w Bydgoszczy sprzedają się  na niezmienionym poziomie od ponad trzech lat. W naszej ofercie stanowią około dwudziestu pięciu procent sprzedaży w ujęciu rocznym. Bardzo trudno nam jest przekonać klienta, że aluminium można odzyskać prawie w stu procentach jako surowiec wtórny. Aluminium po prostu nie kojarzy się tak jak drewno jako surowiec do powtórnego wykorzystania. Okna aluminiowe przede wszystkim kupują osoby, które budują domy pasywne bądź energooszczędne świadome ile zaoszczędź dzięki  montażowi okiem aluminiowych. Z pomocą w montażu okien aluminiowych Ida nam środki  z Unii Europejskiej na termoizolację.

Klienci mogą starać się o fundusze bezzwrotne lub częściowo zakup jest dofinansowany, w zależności od programu. Bywa ze klient może liczy nawet na sto procent pokrycia kosztów zakupu okien.