Odpowiednia lampa w każdym pomieszczeniu

Odpowiednia lampa w każdym pomieszczeniu

Niektórzy nie przywiązują zbyt dużej wagi do oświetlenia w swoich domach, a to duży błąd. Dodatkowe światło w domu, które pozwala nam wykonywać z łatwością wszelkie czynności nawet po zmierzchu, jest bardzo ważne. Dzisiaj w sklepach znajdzie się każda lampa, jaką tylko sobie wymarzymy, dlatego też jej wybranie nie jest prostą czynnością, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jakich?

O lampach i lampkach

lampa aqformDobre oświetlenie w domu to podstawa, szczególnie zimą, gdy na dworze robi się ciemno już około godziny czwartej czy piątej po południu. Zazwyczaj w każdym pomieszczeniu w domu znajduje się żyrandol składający się z jednego lub kilku kloszy, jednak zazwyczaj oprócz tego, w pomieszczeniach znajdują się również wszelkiego rodzaju lampki czy kinkiety. Po co kupuje się – dość drogie zazwyczaj – lampy do domu, skoro mamy główny żyrandol oświecający cały pokój? Otóż lampki są po to, by doświetlać jakąś część naszego pomieszczenia. Dodatkowe lampki najczęściej umieszczany na biurku czy nad stołem w jadalni. Świetnie sprawdzi się również jedna nad kanapą lub ulubionym fotelem, w którym lubimy siedzieć wieczorami i czytać. Jednak dodatkowa lampa, na przykład lampa Aqform, nada nam przede wszystkim wyjątkowego klimatu. Niebyt wiele osób lubi światło prosto z żyrandola, w których obecnie umieszcza się żarówki energooszczędne dające dość białe i niezbyt przytulne światło. Dlatego też dobrze jest kupić lampkę, która ogrzeje światło rzucane przez żarówkę.

Jak widzimy, dobór dodatkowego oświetlenia w domu jest bardzo ważny. Dzięki niemu możemy dostosować intensywność i kolor światła, do miejsca i naszych potrzeb. Inna lampa sprawdzi się nad stołem w jadalni, inna nad biurkiem, przy którym pracujemy lub uczymy się a jeszcze inna – przy łóżku.