Od kilku lat montuję panele fotowoltaiczne

Od kilku lat montuję panele fotowoltaiczne

Pamiętam jak kilka lat temu szukałem pracy. W zasadzie to była to sytuacja bardzo nietypowa, bo po kilkunastu latach pracy w sprzedaży postanowiłem od tego po prostu odpocząć. Marzyła mi się praca fizyczna, w której rozliczany będę za faktycznie wykonaną pracę. Nawet to, że nie znałem się na niczym poza sprzedażą, nie stanowiło dla mnie przeszkody na drodze do celu.

Fotowoltaikę montuję już szósty rok

projekty instalacji pvAkurat sześć lat temu zaczęło się w naszym kraju szaleństwo związane z fotowoltaiką. Korzystne przepisy prawne wpłynęły na to, że dziesiątki tysięcy gospodarstw domowych trzeba było wyposażyć w prywatne elektrownie słoneczne. Zatrudniłem się wówczas tylko na próbę w nowo otwartej firmie, która oferowała właśnie fotowoltaikę. Pracujący już tam ludzie nauczyli mnie wszystkiego i od tamtej pory cały czas wykonuję montaż paneli fotowoltaicznych na dachach domów i firm. I powiem szczerze – uwielbiam tą pracę. Wiem co mam robić i mam do tego odpowiednie narzędzia. Dobrze zarabiam, ponieważ cały czas pracuję w jednej i tej samej firmie a ta bardzo mocno się rozwinęła w ciągu tych sześciu lat. Dodatkowo tworzę również projekty instalacji pv. A dzisiaj pracownicy montujący fotowoltaikę są jednymi z najbardziej pożądanych fachowców na rynku pracy. Firma, w której pracuje doskonale wie, że na montażu paneli fotowoltaicznych zjadłem już prawie wszystkie zęby. Dla mnie najważniejsze jest to, że mam pewną i dobrze płatną pracę na wiele kolejnych lat.

Zawodowo wreszcie czuję się spełniony, bo naprawdę robię to co lubię. A najważniejsze jest to, że jestem zadowolony ze swoich zarobków. Z drugiej zaś strony daję z siebie wszystko i czasem pracuję nawet kilkanaście godzin dziennie. Jeśli mam do zrealizowania bardzo pilne zlecenie to pracuję od świtu do zmierzchu a za to mój pracodawca ceni mnie najbardziej.