Nowoczesne wykończenie ścian

Nowoczesne wykończenie ścian

 

Istnieje wiele sposób na wykończenie ścian – niektóre z nich są bardziej dekoracyjne, inne mniej. Pomimo obecnej mody do minimalistycznych aranżacji, powierzchnie pionowe stwarzają duże pole do popisu. Gołe, pomalowane tylko farbą ściany, to już przeszłość. We współczesnych wnętrzach dekory ścienne można wykorzystać na różne sposoby.

Jakie dekory ścienne wybrać?

dekor ściennyBetonowe czy ceglane ściany wychodzą już z mody. Również nie w każdym budynku jesteśmy w stanie osiągnąć taki efekt. Zawsze jednak można stworzyć jego imitację. Zamiast przyklejać płytki, podobne do cegieł, można zastosować dekor ścienny w różnych wzorach. Tak więc w loftach idealnie spisze się chropowata, nierówna, surowa ściana – taka, jaką możemy spotkać w starych budynkach i autentycznych postindustrialnych przestrzeniach. Takiego efektu nie da się stworzyć za pomocą tynku czy farby, choć możemy uzyskać podobne powierzchnie. Jednak najłatwiejszą metodą jest wykorzystanie płytek dekoracyjnych o odpowiedniej strukturze. Nie musimy również wykańczać w ten sposób całej ściany, a jedynie ozdobić niektóre jej miejsca. Dobrym pomysłem jest zastosowanie dekorów ściennych na słupach. Pożądanym materiałem w dzisiejszych aranżacjach jest również kamień. Jednak surowiec ten jest drogi i trudny w obróbce. Dlatego też dekory ścienne doskonale mogą sprawdzić się w charakterze imitacji kamienia. Przy pomocy gipsowej okładziny można wykończyć daną powierzchnię, która w efekcie końcowym będzie wyglądała jak z bloku kamiennego. Dekory ścienne odnajdą się świetnie w roli nowoczesnych detali. Kafle w geometrycznych wzorach i kontrastowe kolory mogą stworzyć nietypowe aranżacje. Dekoracyjne pasy, kwadraty i inne formy stworzone na ścianie z płytek i innych okładzin, wniosą do pomieszczeń oryginalny charakter. Ciekawym rozwiązaniem jest pokrycie daną dekoracją tylko część ściany, np. stworzenie z kafli wzoru nawiązującej do gry Tetris.

Niezależnie od tego, w którym pomieszczeniu chcemy zmienić wystrój wnętrza, zawsze warto zadbać o element wykończeniowe. Bez wątpienia od ich wyboru zależy charakter naszej aranżacji. Dekory ścienne to konieczne elementy wykończeniowe płytek, zarówno w kuchniach, korytarzach, jak i łazienkach. Dekory ścienne przybliżą nas do danego stylu – skandynawskiego, czy też rustykalnego.

Dekory zobaczysz na https://bellcraft.pl