Nowoczesne pompy ciepła

Nowoczesne pompy ciepła

Nigdy nie byliśmy entuzjastami nowoczesnego, nadmiernie skomplikowanego sprzętu, który mimo wielu zalet mógł ulec awarii bardzo łatwo, nawet jeśli był pozornie najwyższej jakości. System ogrzewania w nowym domu nie był więc nadmiernie skomplikowany, aczkolwiek miał działać bezawaryjnie. Ze wszystkich urządzeń dostarczających ciepło do instalacji, pompy ciepła wydały nam się najbardziej optymalne.

Najwydajniejsza pompa ciepła do domu

powietrzna pompa ciepła inowrocławPompy ciepła występują w trzech głównych wariantach, przeznaczonych do użytku w odmiennych warunkach. Ziemne pompy, które cechują się najwyższą wydajnością, wymagają najbardziej czasochłonnej instalacji, i są najtrudniejsze do ulokowanie. Pompy wodne wymagają dostępu do zbiornika wodnego, jeziora czy rzeki, by pracować optymalnie, więc należą do dość ograniczonych pod względem miejsc w których mogłyby pracować. Najlepszym wyborem wydała nam się więc dość uniwersalna, powietrzna pompa ciepła Inowrocław ma hurtownię jednego z najbardziej renomowanych producentów sprzętu ciepłowniczego, więc mogliśmy bez problemu jechać tam i sprawdzić funkcjonalność pomp na miejscu. Do niedużego domu, mającego osobny obieg ciepłej wody, w zupełności wystarczała bardzo kompaktowa pompa, która gabarytami i wyglądem przypominała nieco klimatyzator zewnętrzny. Miała również bardzo podobną funkcjonalność, gdyż nie tylko dostarczała ciepłe powietrze do wnętrza budynku, ale mogła również obniżać temperaturę i zastępować system klimatyzacji latem.

Można było usytuować ją prawie wszędzie, zarówno na samym budynku jak i poza nim, a proces instalacji był tak łatwy, iż większość prac mogliśmy wykonać samodzielnie, a tym samym zaoszczędzić na wynajmowaniu załogi montażowej. Sprzęt był bardzo tani, jak na profesjonalne urządzenie grzewcze wysokiej jakości.