Nowoczesne instalacje grzewcze wykorzystujące kotły kondensacyjne

Nowoczesne instalacje grzewcze wykorzystujące kotły kondensacyjne

 

Efektywność energetyczna jest obecnie jednym z najczęściej wymienianych pojęć obok ochrony środowiska. Oba te zagadnienia łączy mianownik wspólny, którym są nowoczesne technologie. Tylko one są w stanie w racjonalny sposób obniżyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery przy jednoczesnym zapewnieniu wymaganych parametrów instalacji.

Wysoka efektywność energetyczna kotłów kondensacyjnych

buderus kocioł kondensacyjnyCoraz częściej w nowoczesnych obiektach spotkać można rozwiązania należące do odnawialnych źródeł energii takie jak chociażby panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, turbiny wiatrowe, instalacje biogazowe czy pompy ciepła. Idealnym uzupełnieniem tych nowoczesnych i efektywnych rozwiązań jest buderus kocioł kondensacyjny, który stanowi element wydajnej instalacji grzewczej. Jednym z najważniejszych parametrów technicznych tego typu rozwiązań jest moc znamionowa. Z reguły dostępne są rozwiązania, które charakteryzują się mocą rzędu: 15, 25, 35 lub 50kW. Takie kotły znakomicie nadają się do zastosowania w budynkach mieszkalnych. W bardziej wymagających instalacjach stosowane są rozwiązania charakteryzujące się jeszcze większą mocą. Niewątpliwa zaletą kotłów kondensacyjnych są ich niskie koszty eksploatacji połączone z niskim zanieczyszczeniem środowiska. Najważniejsze elementy kotłów wykonane są ze stali nierdzewnej co zapewnia długotrwałą eksploatację tego rodzaju rozwiązań.

Warto dodać, że obecnie na terenie kraju realizowany jest program operacyjny, który ma na celu udostępnienie środków na wymianę starych kotłów centralnego ogrzewania na nowoczesne kotły kondensacyjne. Pomoc finansowa udostępniana jest w postaci dotacji sięgających kilkudziesięciu procent kosztów kwalifikowanych. Nie bez znaczenia w takim przypadku jest również marka stosowanego pieca. Kotły kondensacyjne Buderus charakteryzują się bowiem długą żywotnością co dodatkowo wpływa na punktację projektu.