Nowa praca przy technologii LED

Nowa praca przy technologii LED

wyświetlacze led

Nadszedł ten dzień, nowa praca! Jestem świeżo upieczonym uczniem po technikum elektrycznym i otrzymałem pracę w renomowanej firmie, które zajmuje się produkcją oświetleń led.

Nowa praca w zawodzie jest zawsze emocjonująca

wyświetlacze ledRobią między innymi wyświetlacze led, które stosowane na przykład w monitorach, telewizorach czy na dworcach. Udałem się do firmy, wejście było jasne i czyste, po bokach położone były panele led, które oświetlały od dołu plakaty i certyfikaty firmy. Dodam jeszcze tylko, ze przed samym wejściem do budynku, na jego frontowej ścianie były zawieszone telebimy led, które pokazywały produkty firmy. Sam dyrektor, oraz mój przełożony okazali się dobrymi, wyrozumiałymi, ale i stanowczymi ludźmi. Moim pierwszym zadaniem jako nowego pracownika było dostarczenie materiałów do człowieka, który miał mnie nauczyć konstrukcji, oraz budowy tablic ledowych. Tablice led są montowane na przykład na stacjach benzynowych, na przystankach w niektórych miastach, czy w przydrożnych barach. Po przywiezieniu wszystkich potrzebnych rzeczy, stanąłem obok mojego nauczyciela i przypatrywałem się z uwagą jak to robi, kodując w głowie każdy szczegół, po godzinie przypatrywania się nadeszła moja kolej. Okazało się to jednak trudniejsze, niż mi się wydawało, potrzeba do tego dużej wprawy i sprawności manualnej. Coś co zajmowało mojemu koledze parę minut, mi zajmowało parę razy dłużej, ale nie miałem się tym przejmować i robić swoje.

Powiedział, ze za czasem nabiorę wprawy i będzie mi szło to o wiele sprawniej. Dzień się skończył, było wspaniale. To jest właśnie praca, której szukałem.