Niska cena i zdrowotne właściwości gojnika

Niska cena i zdrowotne właściwości gojnika

Herbata górska występująca również pod nazwami szałwia libańska lub gojnik ma wiele zdrowotnych właściwości, których różnorodność wyróżnia go na tle innych ziół. Również charakteryzująca herbatę z gojnika cena zachęca do dołączenia go do swojej domowej szafki z herbatami.

Jakie właściwości zdrowotne posiada gojnik?

gojnik cenaRosnąca popularność gojnika w Polsce sprawia, że coraz łatwiej jest go kupić. Cenne minerały obecne w tej roślinie, takie jak cynk, miedź, magnez, żelazo, potas czy sód sprawiają, że picie naparów z gojnika wpływa pozytywnie na wiele schorzeń. Można go stosować w okresie przeziębieniowym, na grypę czy zapalenie oskrzeli, ponieważ bardzo pozytywnie wpływa na drogi oddechowe. Doskonale pomaga we wszelki zaburzeniach żołądkowo-jelitowych oraz przy problemach z nerkami czy układem krążenia. Jego działanie przeciwgrzybicze, regulowanie ciśnienia krwi, zwalczanie anemii czy pomoc w trawieniu sprawiają, że każda osoba znajdzie we właściwościach herbaty górskiej coś dla siebie. Charakteryzująca gojnik cena sprawia, że jedno opakowanie do 50g nie będzie nas kosztowało więcej niż 10 złotych. Za taką cenę mamy do dyspozycji zapas na kilka miesięcy, podczas których można wypróbować wszystkie lecznicze właściwości naparów i herbat z gojnika. Można go zarówno zalewać wrzątkiem i parzyć przez 5-10 minut, jak i gotować w gorącej wodzie, po czym pić chłodzony. W gorące dni zimny napar z gojnika doskonale gasi pragnienie a w ciepłe można go pić z dodatkiem cytryny, imbiru i miodu.

Wypróbowanie leczniczych właściwości gojnika, to doskonały pomysł dla każdej osoby zmagającej się z niedoborami minerałów, problemami z ciśnieniem czy układem trawiennym. Dostępność małych opakowań pozwala na przetestowanie herbaty górskiej, po czym zaopatrzenie się w większe zapasy.