Niezbędne wyposażenie magazynu

Niezbędne wyposażenie magazynu

Nie ma praktycznie przemysłu, który nie wymaga pomieszczenia magazynowego, gdzie mógłby przechowywać swój towar. Praca magazyniera często wiąże się z wysiłkiem fizycznym, albowiem towar należy w magazynie poukładać. Nas szczęście nowoczesny sprzęt przeznaczony do uzytkowania na magazynie znacznie pracę tę ułatwia. 

Co oprócz wózka magazynowego?

stojak na roweryPodstawowym wyposażeniem magazynui jest oczywiście wózek magazynowy. Pozwala on na szybki, sprawny i bezwysiłkowy transport rowaru z hali produkcyjnej, miejsca dostawy do magazynu czy z magazynu do samochodów dostawczych. Do dyspozycji mamy wózki ręczne jak np. wózek platformowy z koszem bądź bez, a także wózek dwuchołowy, do przewożenia dużych kartonów. Na każdym magazynie nie może także zabraknąć wózka automaytycznego tzw. wózka widłowego, dzięki któremu można przewozić całe palety załadowane towarem. Ponadto umożliwia on także podnoszenie palet na widłach i układanie ich na regałach, dzięki którym oszczędzamy miejsce, które jak wiadomo powszechnie, na magazynie jest bezcenne. Brak miejca to odwieczny problem magazynierów, tak więc solidne i wytrzymałe regały to kolejny element niezbędneg wyposażenia. Powinny być one dobrze przytwierdzone do podłoża i ścian, tak by zachować stabilność nawet pod naciskiem dużego obciążenia. Na magazynie przydatne oczywiście będą również wszelkie oznakowania, pozwalające na szybką orienację i lokalizację przechowywanych produktów. W ten sposób łatwo można zachować porządek i ład.

Zawieszenie tablic ostrzegających oraz regulaminu zasad zachowania bezpieczeństwa jest obowiązkowe i regulowane przepisami BHP. Z pewnością do wyposażenia magazynowego powinniśmy zaliczyć także wszelkie taborety i drabiny, a także szafki na drobne przedmioty jak klucze, latarki, taśmy, kamizelki ochronne, kaski czy nauszniki chroniące słuch.

Źródło http://www.karstal.pl