Niezawodne kurtyny paskowe

Niezawodne kurtyny paskowe

Współczesne zakłady przemysłowe, centra logistyczne oraz mniejsze podmioty coraz szerzej wykorzystują do separacji przestrzeni kurtyny wykonane z folii PCV. Jest to to rozwiązanie tanie przynoszące obniżenie kosztów stałych wynikających ze zużycia energii oraz poprawiające zdecydowanie jakość warunków pracy i magazynowania.

Zalety przegród paskowych

praktyczne przegrody paskoweKurtyny wykonywane z folii PCV posiadają szereg zalet wynikających bezpośrednio z właściwości samej folii. To materiał bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz na szereg agresywnych czynników chemicznych. Następną bardzo istotną zaletą jest ich duża wartość izolacji cieplnej i akustycznej. Poprawnie zbudowana przegroda paskowa zatrzymuje więc ciepło w newralgicznych miejscach hal nie dopuszczając do straty energii cieplnej. Tłumienie hałasu przez kurtyny foliowe również bardzo pozytywnie wpływa na jakość miejsca pracy. Wyróżniamy różne rodzaje pasów z folii PCV stosowanych w przegrodach przemysłowych. Na rynku istnieją standardowe pasy w różnych kolorach oraz wysoce specjalistyczne pasy mrozoodporne, antyinsektowe, spawalnicze, ognioodporne, antystatyczne. To wyspecjalizowanie powoduje, że praktyczne przegrody paskowe są stosowane coraz częściej. Uzupełnieniem zalet przegród paskowych jest to, że zatrzymują zapylenia i opary chemiczne. Producenci oferują pasy folii o różnej grubości co bezpośrednio przekłada się na parametry przepuszczalności ciepła i dźwięku. Również szerokość pasów i wielkość zakładek pas na pas ma tu znaczenie. Przegrody paskowe wydzielają sekcje hal, poszczególne stanowiska pracy oraz stanowią ochronę linii produkcyjnych.

Przegrody PCV zbudowane są z pasów i zawiesi ale pasy są ich najważniejszą częścią.Decydując się na montaż przegród paskowych należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Pasy folii powinny posiadać profil w kształcie łuku, a ich krawędzie muszą być zaokrąglone, a nie ostre. Wskazane „detale” decydują o tym, czy przegroda paskowa będzie bezpieczna w użytkowaniu i czy zapewni dobrą izolację przed omówionymi wyżej czynnikami.