Nielegalne kangurki – odkryte przez usługi detektywistyczne

Nielegalne kangurki – odkryte przez usługi detektywistyczne

usługi detektywistyczne na śląsku

Praca detektywa wcale nie jest tak emocjonująca, jak mogłoby się wydawać. Szpiegostwo gospodarcze, wykrywanie podsłuchów, zbieranie materiałów do spraw rozwodowych, detektyw zazwyczaj zajmuje się takimi sprawami. Czasem zdarzają się jednak ciekawsze zlecenia.

Usługi detektywistyczne i odkryte kangury

usługi detektywistyczne na śląsku

Weterynarzy i towarzystwa opiekujące się zwierzętami zauważyły wysyp zwierząt egzotycznych na Górnym i Dolnym Śląsku, których właściciele nie posiadali odpowiednich dokumentów. Pojawiło się podejrzenie, że gdzieś w Katowicach działa grupa trudniąca się przemytem zwierząt bez dokumentów CITES i prawdopodobnie zamieszane są w to niektóre sklepy zoologiczne. Postanowiono zatrudnić osobę pełniącą usługi detektywistyczne na Śląsku, żeby wiedzieć, czy zagrożenie jest realne i wyśledzić miejsca do późniejszej interwencji i zgłoszenia do odpowiednich służb. Zająłem się obserwacją odpowiednich miejsc i osób, wkręcałem się, udając, że szukam danych zwierząt, znajdowałem i badałem klientów, którzy mieli kontakt z przemytnikami. Namierzenie odpowiednich osób i punktów przechowywania i rozprowadzania zwierząt nie było tak trudne, przestępcy byli nieostrożni. Odpowiednie służby zajęły się przeprowadzeniem interwencji w wyszukanych miejscach i aresztowaniem podejrzanych, wyśledzono też kanały przerzutowe.

Znaleziono wiele nielegalnie przetrzymywanych zwierząt egzotycznych, głównie były to żółwie stepowe oraz jadowite gatunki węży, na które trzeba mieć specjalne zezwolenia. Ku naszemu zdziwieniu trafiły się jednak również dwie walabie – małe kangurki.