Niedrogi turnus rehabilitacyjny

Niedrogi turnus rehabilitacyjny

Seniorzy należą di grupy osób, którym często szwankuje zdrowie i są częstymi pacjentami lekarzy wielu specjalizacji. Niektórzy są sprawni, a inni potrzebują profesjonalnej rehabilitacji, która pomoże im podnieść jakość życia.

Dla kogo jest turnus rehabilitacyjny?

turnusy rehabilitacyjne nad morzemZ wiekiem nasze zdrowie jest coraz słabsze i doskwierają nam różne dolegliwości. Niektórym seniorom wystarczy wypisać receptę na leki i czują się lepiej, ale inni wymagają stałej opieki medycznej połączonej ze skuteczną rehabilitacją. W wielu ośrodkach na północy kraju są prowadzone turnusy rehabilitacyjne nad morzem, na które można dostać skierowanie od lekarza specjalisty lub samodzielnie wykupić pobyt. Są to typowe, zorganizowane wczasy z intensywną rehabilitacją, dostosowaną do wymagań uczestnika turnusu. Ośrodki rehabilitacyjne nad morzem posiadają na swoim terenie baseny, korty tenisowe, sale gimnastyczne dostosowane do wymagań seniorów czy siłownie. Ponadto każdy z uczestników turnusu ma nieograniczony dostęp do kąpieli solankowych, masaży leczniczych czy zajęć rekreacyjnych na basenie. Na taki turnus mogą się udać także młodsze osoby, których stan zdrowia wymaga rehabilitacji. Każdy z uczestników ma zapewnioną stałą opiekę medyczną, zabiegi dopasowane do indywidualnego schorzenia czy stanu zdrowia. Niekwestionowaną zaletą turnusów rehabilitacyjnych nad morzem jest świeże, jodowane powietrze, które ma zbawienny wpływ na układ oddechowy. Są one w szczególności polecane osobom z rejonów najbardziej zanieczyszczonych jak np. Śląsk.

Turnusy są prowadzone przez cały rok, choć zawsze najwięcej chętnych jest w sezonie letnim.  Mogą one trwać od siedmiu do nawet czternastu dni. Z pewnością każdy ich uczestnik poczuje się jak nowo narodzony po powrocie z nich do domu.