Niedobór elektrolitów w ciele konia

Niedobór elektrolitów w ciele konia

Pierwszymi niepokojącymi objawami niedoboru elektrolitów w ciele konia jest to, iż w trakcie treningów bądź zawodów osiągają gorsze wyniki. Dodatkowo w tym samym czasie coraz częściej ich mięśnie nieprzyjemnie się spinają, przez co może dojść do poważnej kontuzji. Warto wtedy zadbać o podanie odpowiedniej dawki elektrolitów.

Dobór elektrolitów dla naszego konia

elektrolity dla koni cenaKażdy posiadacz konia doskonale wie, iż są to cudowni indywidualiści lubujący się w stałych rytuałach dnia. Dlatego jedzenie podawać powinni się temu zwierzęciu zawsze o stałych porach. Niestety, przy częstych treningach oraz ewentualnych wyścigach konnych koń może mieć niedobory elektrolitów w ciele. Objawia się to poprzez spadek kondycji zwierzęcia, gorsze wyniki na wyścigach, a również spięcia mięśni mogące doprowadzić do bardzo poważnych kontuzji i wykluczenia zwierzęcia z zawodów raz na zawsze. Dlatego warto kupować elektrolity dla koni cena których nie jest aż tak wysoka, ponieważ podajemy je tylko przez wyznaczony przez producenta czas. Występują one w postaci granulatu, płynu, proszku oraz pasty, dlatego z łatwością wybierzemy idealne rozwiązanie dla naszego wierzchowca. Dzięki temu nasz koń w niedługim czasie poczuje się o wiele lepiej. Pamiętajmy jednak, iż przy koniach z wrzodami musimy szczególnie uważać na podawane mu dawki elektrolitów, aby nie doprowadzić do rozregulowania organizmu stworzenia, które objawia się luźnym stolcem.

Jeżeli nasz koń wykazuje niepokojące objawy nagłego spadku kondycji oraz spięć mięśni możemy być pewni, iż jest to po prostu niedobór elektrolitów. Należy wtedy podać zwierzęciu gotową mieszanką elektrolitów, która wzbogaci jego dietę. W niedługim czasie nasz wierzchowiec powinien być gotowy do kolejnych treningów oraz zawodów.