Najlepszy rodzaj ogrzewania hal

Najlepszy rodzaj ogrzewania hal

 

Ogrzewanie bardzo dużych budynków, które nie są dobrze uszczelnione, w tradycyjny sposób jest bardzo kosztowne. Ogrzewanie konwekcyjne nie sprawdza się w ogóle w tego typu budownictwie. Dużo lepiej jest zastosować jakiś inny, alternatywny rodzaj ogrzewani, taki jak promienniki, które sprawdzą się dużo lepiej. Promienniki są dużo oszczędniejsze, a zarazem efektywniejsze.

Ogrzewanie hal przemysłowych

promienniki do halSzczelność budynku ma bardzo duży wpływ na koszty ogrzewania. Im budynek szczelniejszy tym będą one niższe, właśnie w tym celu wielu ludzi decyduje się na uszczelnianie swoich domów jednorodzinnych poprzez wymianę okien na szczelniejsze i tego typu innych zabiegów. W przypadku budownictwa przemysłowego nie ma to sensu, ponieważ wielkie drzwi garażowe ciągle się otwierają, przez co ucieka sporo ciepła, rzadko się zdarza, że hala jest szczelnie zamknięta przez cały dzień pracy. Najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie promienników zamiast tradycyjnego ogrzewania. Promienniki do hal dużo bardziej się opłacają, ponieważ koszty ogrzewania są nawet o czterdzieści procent niższe niż w przypadku ogrzewania konwekcyjnego. Wszystko to dzięki bardzo dobrej efektywności promienników, która znacznie przewyższa tradycyjny rodzaj ogrzewania. Kolejną zaletą promienników jest to, że podwieszane są pod sufitem, dzięki czemu nie zajmują powierzchni użytkowej w hali. Rozgrzany rdzeń promienników wysyła ciepłe fale na całe pomieszczenie, w którym się znajdują, ogrzewając w bardzo szybki sposób.

Ten rodzaj ogrzewania możemy zainstalować bez potrzeby informowania o tym kogokolwiek, ponieważ nie potrzebujemy żadnych pozwoleń. Ogrzewanie przy pomocy promienników jest w pełni ekologiczne, dzięki temu możemy starać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej na jego montaż. Zwykle takie dofinansowanie pokrywa ponad połowę kosztów.