Najlepsze turnusy rehabilitacyjne

Najlepsze turnusy rehabilitacyjne

 

Rehabilitacja jest dostępna dla ludzi młodych i w podeszłym wieku, ponieważ jej głównym celem jest pomoc w powrocie do zdrowia, które uległo pogorszeniu w wyniku wypadku czy choroby. Sprawność fizyczna jest niezbędna do codziennego i samodzielnego życia.

Kiedy można jechać na turnus rehabilitacyjny?

turnusy rehabilitacyjne pfronPrzeważnie sanatoria kojarzymy z seniorami, ponieważ to głównie oni są stałymi bywalcami takich ośrodków. Jednakże mogą tam jechać także znacznie młodsi ludzie, którzy z różnych powodów potrzebują skutecznej pomocy specjalistów. Przeróżne turnusy są organizowane przez wszystkie sanatoria każdego roku. Można z nich skorzystać wykupując określone wczasy lub dostać skierowanie od lekarza specjalisty. Jeżeli interesują nas turnusy rehabilitacyjne PFRON może je dla niektórych osób refundować. Oczywiście konieczne jest spełnienie określonych warunków, które będą nas klasyfikowały do możliwości uzyskania takiej pomocy od państwa. Przede wszystkim na dofinansowanie takiego pobytu mogą liczyć seniorzy z konkretnymi schorzeniami i spełniającymi wymagania dochodowe. Co ważne, stan zdrowia pacjenta musi rokować na poprawę w wyniku pobytu w sanatorium, co oczywiście nie jest określone, kiedy taka poprawa miałaby nastąpić, ale musi mieć miejsce. Turnusy rehabilitacyjne trwają od siedmiu do czternastu dni i są prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów z takich dziedzin jak medycyna, fizjoterapia czy masaż. Uczestnicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich zabiegów zdrowotnych na trenie ośrodka.

Zajęcia na turnusie rehabilitacyjnym mogą być prowadzone indywidualnie albo grupowo, w zależności od wymagań pacjenta. W większości sanatoriów są one prowadzone także na basenie, gdyż tam jest najmniejsze ryzyko na ewentualną kontuzję czy dyskomfort.