Najlepsze pasze dla koni

Najlepsze pasze dla koni

Konie to piękne zwierzęta, które możemy spotkać na wsi, w stadninach, czy dziko występujące w niektórych częściach świata. Koń jest jak każde inne zwierze, jeżeli ciężko pracuje, to potrzebuje odpowiedniego zastrzyku energetycznego.

Skład paszy dla konia

pasza dla koniJeżeli mamy domowe zwierzątko w domu, to s pewnością dbamy o niego każdego dnia. Jeżeli to jest pies, to wyprowadzamy go kilka razy na spacer, dajemy jeść najlepszą karmę i pielęgnujemy sierść. Mało kto jako pupila ma konia, bo to duże zwierze, wymagające posiadania stajni i wybiegu. W stadninach koni, gdzie są one tresowane, lub służą do nauki jazdy konnej, muszą dostawać odpowiednie pożywienie, które zapewni im odpowiedni poziom energetyczny i zadba o ich zdrowie. Pasza dla koni musi zostać indywidualnie dobrana do tego w jaki sposób zwierzę spędza całe dnie. Dla koni mało ruchliwych, które głównie się pasą na łące, dobra będzie niskokaloryczna pasza, a dla koni skoczków, lub wykorzystywanych do prac w gospodarstwie rolnym, musi być wysokokaloryczna żeby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na energię. Dla zdrowia koni największe znaczenie ma witamina A, E i D, oraz takie pierwiastki jak miedź, cynk, biotyna i selen. Nie może ich zabraknąć w żadnej paszy, bo odpowiadają za piękną sierść, zdrowe zęby, dobry wzrok i nienaganną kondycję fizyczną. W skład paszy najczęściej wchodzi jęczmień, łuski słonecznika, płatki kukurydziane, siemię lniane, czy otręby ryżowe. Oczywiście nie może w niej zabraknąć suszu z trawy pochodzącej z łąki.

Żywienie konia jest kluczowym składnikiem odpowiadającym za jego zdrowie i wygląd. Poza paszą, możemy mu dawać także różne smaczki i przekąski w postaci jabłek, czy marchewek, które uwielbiają. Specjalistyczna pasza jest sprzedawana w paczkach po dwadzieścia kilogramów.