Najlepsze budżetowe filtry do komory lakierniczej

Najlepsze budżetowe filtry do komory lakierniczej

Kartonowe filtry najlepiej sprawdzają się podczas malowania farbami na bazie wody, głównie akrylowymi. Najlepiej pochłaniają one bowiem opary farby i wody, jakie tworzą się podczas malowania pod wysokim ciśnieniem, i zatrzymują owe opary zanim rozprzestrzenią się one na całe pomieszczenie. 

Hybrydowe filtry do zastosowania modelarskiego

filtry andreaSame filtry często sprawdzają się tylko w ograniczonym stopniu, gdyż niejednokrotnie zdarza się że opary wody tworzą się w pomieszczeniu pomimo zastosowania filtrów kartonowych. W takiej sytuacji sprawdzają się doskonale hybrydowe filtry, złożone z warstwy kartonu oraz materiału chłonącego bardzo dobrze opary wody. Tego rodzaju filtry produkuje znana firma Andrea, która w ofercie ma najróżniejsze rodzaje filtrów lakierniczych i malarskich. Hybrydowe filtry są świetne do zastosowań modelarskich, gdzie zużywa się duże ilości farb na bazie wody, które nie zawsze są idealnie wyłapywane przez czysto kartonowe filtry. Tkaninowa zewnętrzna warstwa jest znacznie skuteczniejsza w zatrzymywaniu wody, będącej nośnikiem lekkich farb, toteż spisuje się idealnie podczas malowania właśnie takimi farbami. Można dopasować je do wielkości każdej komory lakierniczej i z łatwością dociąć do wymaganej wielkości, a po dokładnym docięciu nie ma absolutnie żadnych strat wydajności.,

Filtry materiałowo-tkaninowe od firmy Andrea są jednymi z najczęściej stosowanych filtrów w modelarskich komorach lakierniczych, toteż można je dostać praktycznie w każdym sklepie z wyposażeniem malarskim. Często znajdują się one również w ofertach największych marketów budowlanych. Są one bardzo tanie, więc należą do najlepszych i najbardziej ekonomicznych filtrów dla modelarzy i innych artystów czy pracowników lakierniczych, działających na skalę nie przekraczającą pracy warsztatowej. 

Więcej na stronie andreae.pl