Na co zwracać uwagę kupując uchwyty do telewizorów?

Na co zwracać uwagę kupując uchwyty do telewizorów?

torby foto

W naszych domach telewizory typu LCD czy LED rozgościły się już na dobre i ciężko znaleźć już u kogokolwiek klasyczne kineskopowe telewizory typu CRT. Wraz z popularnością tych telewizorów pojawiło się do nich kilka ciekawych akcesoriów.

Co jest ważne przy wyborze uchwytu do telewizora?

torby fotoJednym z nich są uchwyty do TV umożliwiające montaż telewizora np. na ścianie. Rodzajów takich uchwytów dostępnych jest jednak bardzo dużo, a same uchwyty nie są sobie równe i potrafią się znacznie różnić między sobą. Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując tego typu uchwyty? W pierwszej kolejności musimy sprawdzić czy nasz telewizor jest obsługiwany przez standard VESA. Szacuje się, że około 98% telewizorów typu LCD i LED jest obsługiwana przez system VESA jednakże warto to sprawdzić, aby uniknąć przykrej niespodzianki gdy będziemy próbowali zamocować telewizor. Informację o tym, czy nasz telewizor jest obsługiwany przez ten standard możemy bez problemu znaleźć w instrukcji lub na stronie internetowej producenta. Jeśli okaże się, że nasz telewizor nie jest obsługiwany przez ten system to nie oznacza, że nie będziemy mogli go powiesić na ścianie. Wtedy musimy szukać uchwytów uniwersalnych które możemy dowolnie wyregulować względem naszego telewizora. Na co powinniśmy zwrócić uwagę szukając dobrego uchwytu? Przede wszystkim powinniśmy znać wagę naszego telewizora. Jest to ważne szczególnie przy przy telewizorach o większej przekątnej ekranu, gdyż są one przeważnie trochę cięższe i mogą się nie mieścić w widełkach udźwigu uchwytów. Pamiętajmy, aby telewizor ważyć bez jego podstawy, a uchwyt kupować taki, aby miał jeszcze jakiś zapas wolnej wagi. Kolejnym ważnym aspektem jest możliwość regulacji ustawienia telewizora w osi pionowej i poziomej na zawieszonym już uchwycie. Istnieją bowiem uchwyty nie pozwalające na regulację zawieszonego telewizora. Możliwość regulacji jest niezwykle istotna, gdyż wtedy możemy wybrać sobie dowolny kąt pod którym chcemy oglądać obraz. Uwagę powinniśmy też zwrócić na to jaki odstęp od ściany będzie mieć powieszony telewizor. Jest to istotne np. wtedy jeśli gniazda HDMI lub gniazdo antenowe umieszczone jest z tyłu telewizora. Musimy dobrać taką odległość, aby mieć swobodny dostęp do wszystkich rozszerzeń naszego tv. Uchwyty są dostępne od ręki w praktycznie każdym sklepie z elektroniką. Warto też przy okazji sprawdzić torby foto.

Torby foto pomogą nam zabrać aparat w dowolne miejsce, a zrobione nim zdjęcia będziemy mogli później wyświetlić na ekranie naszego telewizora.