Moje medyczne praktyki na urologii.

Moje medyczne praktyki na urologii.

Odkąd pamiętam, wiedziałam, że będę studiowała medycynę. Wszystkie jej kwestie bardzo mnie interesowały, i chciałam być panią doktor. Najbardziej nie mogłam się doczekać praktyk, które właśnie rozpoczęłam. No i neurochirurgia i inne dziedziny medycyny otworzyły przede mną swoje wrota. Jednak najbardziej interesowała mnie urologia…

Czego dowiedziałam się o urologii na praktykach?

urologia w zakresie diagnostyki, leczenia i zabiegów w BydgoszczyWiadomym jest nie od dziś, że zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Uczono nas więc, jak instruować pacjentów, aby zwracali większą uwagę na swoje zdrowie. Bardzo ważną kwestią jest urologia w zakresie diagnostyki, leczenia i zabiegów w Bydgoszczy. Są tu specjalne dzienniczki, które są w gestii pacjentów. Chodzi o to, aby rozpisywali przyjmowane płyny w ciągu dnia i rozpisywania możliwych objawów nietrzymania moczu. Zastanawiałam się, czemu akurat to mnie tak bardzo interesuje, a nie na przykład neurochirurgia, no ale na to już nie znalazłam odpowiedzi. Tak już mam po prostu, moje powołanie. Nie chcę Was zbytnio zanudzać, ale jeśli w grę wchodzi urologia i jej różne dysfunkcje, to bardzo ważne jest, aby sprawdzić, czy problemem nie są kamienie nerkowe, które mogą powodować problemy z oddawaniem moczu. Pacjentom trzeba wykonać dokładne USG, aby móc poznać przyczynę. Obecne nowoczesne specjalistyczne gabinety lekarskie, są wyposażone we wszystkie niezbędne przyrządy do badania. W urologii są badania obrazowe, inwazyjne, i laboratoryjne. Wiadomo, że pacjenci najbardziej wolą te obrazowe, bo polega to właśnie na tym obserwowaniu różnych zmian u siebie. A inne już nie są tak miłe.

Mam nadzieję, że miło upłynie mi czas moich dalszych praktyk, i że dowiem się jak najwięcej o urologii. Za kilka lat będę pracowała już pewnie w jakimś szpitalu jak się uda. Będę wtedy pomagać potrzebującym.