Malowanie motocykli farbami antykorozyjnymi

Malowanie motocykli farbami antykorozyjnymi

Nie tylko sportowe motocykle są malowane bardzo często. Wersje offroadowe, crossy i motocykle terenowe również poddawane są malowaniu, aczkolwiek w tym wypadku często jest to zabieg nie tylko podnoszący walory wizualne motocykla, co zabezpieczający jego konstrukcję przed korozją i niszczeniem.

Profesjonalne malowanie terenowego motocykla

malowanie ramy motocyklaOd dłuższego czasu chcieliśmy spersonalizować nasze maszyny, by były one bardziej rozpoznawalne na wszystkich pokazach, na jakich często pojawialiśmy się jako zawodnicy czy demonstratorzy jazdy terenowej. Do tej pory spotkaliśmy się jednak tylko z farbami do motocykli przeznaczonymi do maszyn drogowych, nie nadającymi się do motorów terenowych z racji nieszczególnie pokaźnej wytrzymałości. Nowa seria farb zabezpieczających do motocykli terenowych była więc przez nas przyjęta z wielkim entuzjazmem, i tuż po wprowadzeniu owej serii farb do sprzedaży postanowiliśmy ją przetestować. Miała ona, wedle producenta, zabezpieczać ramę motocykla przed korozją spowodowaną kontaktem z wodą, zabrudzeniem oraz złymi warunkami pogodowymi, w jakich często jeździmy. Malowanie ramy motocykla zleciliśmy natomiast kolegom z lokalnego warsztatu, zajmującego się tuningiem motocyklowym. Na co dzień obsługują oni kierowców mających wyścigowe motocykle, i malują przede wszystkim obudowy i owiewki, dlatego nasze maszyny okazały się być bardzo nietypową odmianą, za którą zabrali się chętnie.

Farby w które się zaopatrzyliśmy były bardzo dobre do malowania za pomocą aerografów i pistoletów do malowania, a wedle kolegów z warsztatu, nakładały się łatwo i bardzo dobrze przywierały do powierzchni. Same farby były bardzo trudne do uszkodzenia po nałożeniu, a motocykle pomalowane nimi były nie tylko dobrze zabezpieczone, ale również bardzo okazałe wizualnie.