Magazynki do popularnego pistoletu

Magazynki do popularnego pistoletu

Pistolety Glocka są natychmiast rozpoznawalne przez ich charakterystyczny, kanciasty kształt. Są to również pierwsze pistolety w całości wykonane z polimerów, a ich niezawodność wywołała ogromną popularność owej broni, dzięki której są one standardową bronią boczną w siłach policyjnych i wojskowych na całym świecie.

Magazynki na naboje 9mm do pistoletów Glocka

magazynki glockOdkąd pierwsze pistolety Glocka weszły do użycia pojawiło się mnóstwo różnych wariantów, nowych modeli i ich pochodnych, aczkolwiek w ramach standardyzacji, w większości sił policyjnych używane są pistolety wykorzystujące naboje 9mm. Ułatwia to przydział amunicji oraz umożliwia bardzo łatwą współpracę z innymi formacjami używającymi tej samej broni w warunkach polowych. Niektórzy posiadacze pistoletów Glocka zaopatrują się natomiast w nowe magazynki. Standardowe magazynki Glock na amunicję 9mm mieszczą bowiem jedenaście naboi, co w warunkach bojowych bywa nieraz niewystarczającą ilością. Operatorzy zaopatrują się więc w magazynki mające pojemność osiemnastu lub dwudziestu czterech naboi, wydłużające możliwość prowadzenia ognia w bardzo dużym stopniu. Magazynki te dostępne są również dla strzelców cywilnych w tych krajach, w których nie nakłada się ograniczenia pojemności broni osobistej. Wszystkie wydłużone magazynki posiadają stopki, dzięki którym przeładowanie broni jest równie łatwe jak w podstawowej wersji, a czasem nawet łatwiejsze, z racji wagi magazynka i sposobu w jakim jest usuwany z broni.

Duża pojemność mogłaby powodować zacięcia broni, dlatego też magazynki Glocka posiadają mechanizm zapobiegający takiej możliwości, rozbudowany zwłaszcza w magazynkach o najwyższych pojemnościach. Są one dostępne w autoryzowanych sklepach producenta, ale również i u wielu producentów customowych akcesoriów do broni.