Łóżko dla pacjentów ortopedycznyh

Łóżko dla pacjentów ortopedycznyh

 

Pacjenci ortopedyczni to często pacjenci, którzy nie mogą samodzielnie wstać i się poruszać. Często są to pacjenci po ciężkich operacjach na kolana, kręgosłup. Dlatego tacy pacjenci wymagają specjalnych łóżek, które umożliwią im zjedzenie, czy napojenie się.

Zalety łóżek ortopedycznych

łóżko ortopedyczneŁózka ortopedyczne są łóżkami bardzo szerokimi z barierkami i posiadającymi różne funkcje. Łóżka takie zazwyczaj są na oddziałach ortopedycznych. Jednak na innych oddziałach również trafiają pacjenci, którzy potrzebują takich łóżek. Łóżko ortopedyczne daje wiele możliwości. Po pierwsze ma kilku stopniową możliwość podniesienia części górnej do góry. Pacjent może pozostać w pozycji siedzącej. Łózko ortopedyczne można wypożyczyć w sklepie medycznym. Zazwyczaj robią to ludzie, którzy mają ciężko chorych w domu. Są to osoby, które same nie mogą chodzić, jeść. Raczej całymi dniami leżą w bezruchu. Wówczas istnieje możliwość wypożyczenia takiego łóżka. Ułatwia to całej rodzinie pielęgnację chorego. Można swobodnie posadzić na nich osobę chorą i nakarmić. Na zwykłym łóżku w domu byłoby bardzo ciężko. Dlatego wiele ludzi korzysta z takiej możliwości. Łóżka ortopedyczne znajdują wiele zastosowań. Jak widać nawet można z niego korzystać w domu, niekoniecznie w szpitalu. Każde łóżko posiada barierki, aby pacjent nie spadł. Jednak można je opuścić na dół jeśli chcemy przenieść pacjenta w inne miejsce a barierki jedynie by przeszkadzały w tym.

Reasumując łóżka ortopedyczne to wygodne łóżka do chorych osób, które same nie potrafią funkcjonować prawidłowo pod względem ruchowym. Zazwyczaj można je spotkać w szpitalach. Jednak można je wypożyczyć w sklepie medycznym na pewien okres, albo również kupić. Wszystko zależy od potrzeb. Są to łózka bardzo drogie.