Łóżko dla dziecka – czym się kierować w wyborze?

Łóżko dla dziecka – czym się kierować w wyborze?

Dobre łóżko dla dziecka powinno być solidne, aby wytrzymało nie tylko kilka(naście) lat użytkowania, ale też różne dziecięce szaleństwa, z których połowy nawet nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Jakie łóżko należy wybrać?

polecane łóżko dziecięceZdecydowanie warto będzie postawić na łóżko z drewna, ponieważ są one bardzo trwałe i w razie czego można je odnowić. Kolejna ważna cecha łóżka, którą należy zawsze brać pod uwagę, to funkcjonalność. Dobrze, jeśli łóżko będzie miało szuflady na pościel lub możliwość, by wsunąć pod nie pojemnik z pościelą czy zabawkami. Warto wybrać takie, które znajdują się np. metr nad ziemią i wchodzi się do niego po stopniach czy drabince, a pod łóżkiem z jego boku znajduje się dodatkowa przestrzeń do przechowywania zabawek, książek czy ubrań. To pozwoli nam zaoszczędzić bardzo dużo miejsca, a przy okazji dziecko będzie miało frajdę z samego wchodzenia do łóżka i oglądania świata z góry. Niestety oznacza to również, że do wieku nastoletniego po prostu z niego wyrośnie, jednak przez przynajmniej kilka lat będzie to bardzo ciekawe rozwiązanie do dziecięcego pokoju. Jeśli jednak wolimy coś na znacznie dłuższy czasu, to lepiej postawić na bardziej klasyczne łóżko drewniane czy metalowe. Kute meble nie wychodzą z mody i wyglądają stylowo, a do tego w ciasnym pokoju nadają wrażenia lekkości, ponieważ pozwalają na odsłonięcie podłogi. Możemy też wybierać z zestawów modułowych, w których zawsze można znaleźć polecane łóżko dziecięce, biurka, regały i szafy, dzięki czemu pokój dziecka będzie urządzony w spójnym stylu i kolorystyce, co jest pomocne dla osób, które nie chcą, aby każdy mebel był z innej bajki.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zebrać meble w różnych kolorach i stylach, a następnie popracować nad nimi: przemalować je, udekorować naklejkami, wykorzystać technikę decoupage lub dowolną inną. Dzięki temu łóżko na pewno będzie oryginalne i interesujące.