Łóżeczko dla dziecka to nie fanaberia

Łóżeczko dla dziecka to nie fanaberia

Przyjście na świat potomka to wielkie wydarzenie w każdej rodzinie. Szczególnie młode matki starają się nie rozstawać z maluchem, budując silną więź. Noworodek śpiący w jednym łóżku z rodzicami to norma, warto jednak wziąć pod uwagę osobne łóżeczko dla niego, aby zapewnić wszystkim jak największy komfort.

Czy należy od razu kupić dziecięce łóżeczko?

łóżeczka dziecięceO ile spanie z maleństwem na początku jego życia to wyraz troski i chęci zapewnienia mu bezpieczeństwa, o tyle z czasem może się ono stać uciążliwe. Noworodka karmić należy w równych odstępach czasu, może okazać się, że pomiędzy karmieniami nie chce on spać lub ma kolki. Do tego dochodzi naturalna obawa przed przypadkowym przygnieceniem go podczas snu. Jak więc pogodzić chęć utrzymania z nim stałego kontaktu z komfortem rodziców? W pierwszych miesiącach łóżeczko nie musi pojawiać się w domu. Wystarczy specjalna dostawka do łóżka. W ten sposób maluch zasypia we własnej przestrzeni wykreowanej tuż obok mamy i taty. Ci mogą kontrolować jego stan, a w razie potrzeby łatwo go nakarmić czy uspokoić. Łóżeczko może okazać się potrzebne, kiedy maluch po kilku miesiącach zacznie się samodzielnie poruszać, siadać czy chwiejnie wstawać. Miękki materac, regulowane dno i drabinka zapewnią mu wygodę i bezpieczeństwo, podczas gdy rodzice śpią lub są zajęci. Dostępne na rynku łóżeczka dziecięce można dostosować do swoich potrzeb i sprawić, że posłużą nie tylko jako miejsce odpoczynku dziecka, ale również jako miejsce zabawy czy schowek na pluszaki.

Nie ma potrzeby, aby łóżeczko pojawiało się w domu zaraz po narodzinach dziecka. Warto jednak zainteresować się jego zakupem po upływie kilku miesięcy, aby zarówno pociecha, jak i rodzice mogli wygodnie wypoczywać bez obaw o bezpieczeństwo malucha.