Lista gości weselnych, a zespół na wesele

Lista gości weselnych, a zespół na wesele

zespół na wesele

Zespół na wesele, zależy od liczby gości oraz wieku. Więc jak wybrać dobrze?

Przed weselem i ślubem młoda para będzie miała do załatwienia naprawdę sporo spraw. Na samym początku powinna zająć się wyborem miejsca, rezerwacją terminów. Ważny jest także zespół na wesele, zakup sukni ślubnej, garnituru, obrączek. Spraw tych jest naprawdę wiele. Na początku oczywiście załatwiamy to, na co długo będziemy musieli czekać. Później zostawiamy resztę. Na samym końcu możemy zająć się zaproszeniami ślubnymi.

zespół na weseleDwa lub trzy miesiące przed ślubem powinniśmy je wysłać. To powinno wystarczyć, żeby goście mogli zarezerwować sobie ten termin. Zaproszenia można wysłać pocztą lub też rozwieść je osobiście. To na pewno będzie bardzo miły gest. Oczywiście w zaproszeniach trzeba podać datę oraz miejsce ślubu. Ważne jest także to, aby poprosić o potwierdzenie swojej obecności. Nie można o tym zapomnieć, bo przecież za każdego jednego gościa będziemy musieli zapłacić.
W momencie kiedy dostaniemy już potwierdzenie od poszczególnych osób to tworzymy listę gości weselnych. Wówczas weryfikujemy poprzednią i tworzymy imienne winietki. Warto także przemyśleć usadzenie gości przy stole weselnym. Jest to naprawdę bardzo istotne, gdyż od tego jak posadzimy gości będzie zależało to, jak będą się oni bawić. Lista gości przyda się także w momencie, kiedy będziemy zastanawiali się nad tym który gość będzie potrzebował noclegu, a który nie. Później możemy potwierdzić rezerwację noclegów oraz ustalić kwestię śniadań dla gości. Na ten czas zostawiamy sobie także ustalenie menu weselnego.
Trzeba dokładnie ustalić z restauratorem jakie potrawy oraz o jakich godzinach będzie podawał. Trzeba także zastanowić się nad deserami, ciastami oraz napojami. Jeśli planujemy inne atrakcje to także będziemy musieli dokładnie to przemyśleć. Warto także przemyśleć noc poślubną.

Trzeba zastanowić się nad tym gdzie chcemy ją spędzić. Być może zdecydujemy się zostać z gośćmi w hotelu. Większość hoteli dysponuje specjalnymi pokojami dla nowożeńców. Oczywiście można zostać także we własnym mieszkaniu.