Lecznicze wyciągi z rokitnika

Lecznicze wyciągi z rokitnika

Wielu z nas w czasie lata oraz jesieni przygotowuje najróżniejsze przetwory na zimę. Bardzo często słyszy się chociażby o wytwarzaniu soku malinowego, który jest uważany za świetny środek w leczeniu przeziębienia czy po prostu w podnoszeniu odporności. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że nie tylko maliny świetnie się nadają do produkcji różnych prozdrowotnych preparatów.

Soki z rokitnika syberyjskiego

złoto z rokitnikaNaturalne preparaty mogą się okazać dla naszego organizmu znacznie lepsze niż różne sztuczne medykamenty. Mnóstwo osób się już o tym przekonało i każdego dnia takich osób jeszcze więcej przybywa. W naszym klimacie występują w warunkach naturalnych różne rośliny, które zdecydowanie warto przetwarzać ponieważ dzięki nim powstają prozdrowotne soki czy olejki. Przykładem takiego preparatu jest sok rokitnikowy określany często jako złoto z rokitnika syberyjskiego. Preparat ten powstaje poprzez tłoczenie na zimno owoców rokitnika. Owoce te są to małe kulki w kolorze pomarańczowym. Z reguły jest tak, że na jednym krzewie występuje bardzo dużo owoców. Olejek rokitnikowy może mieć niezwykłe właściwości lecznicze. W szczególności należy zwrócić uwagę na fakt, że świetnie pomaga on przy problemach natury gastrycznej. Nie bez znaczenia jest również to, że owoce rokitnika syberyjskiego zawierają ogromne ilości witaminy C, która może przyczyniać się do zwalczania przeziębienia.

Z rokitnika syberyjskiego oprócz wspomnianego olejku powstają również soki. Mają one nieco cierpki smak ale jednak określa się go jako przyjemny dla podniebienia. Olejki rokitnikowe oraz wspomniane soki można coraz częściej spotykać w sklepach. Przede wszystkim warto szukać ich w sklepach ze zdrową żywnością. Również samodzielnie można próbować takie soki wytwarzać.