Które palety są wytrzymałe?

Które palety są wytrzymałe?

Palety drewniane nie są sobie równe. Czasami jak odbieramy towar zauważamy, że paleta jest już mocno zużyta. Aby uniknąć takich sytuacji należy kupować wytrzymałe palety, które bezproblemowo przeżyją niejeden transport. Taka paleta powinna być właściwie wykonana, z odpowiednio wysuszonego drewna. Ważne jest to, aby deski były również elastyczne. Wtedy nie ma problemu z jakością palet.

Wytrzymałość palet sosnowych

wytrzymałe palety drewniane - produkcjaPalety produkuje się z sosny, ponieważ w naszym kraju ten gatunek drzew dominuje w lasach. Plusem jest to, że łatwo otrzymać zgodę na wycinkę. Jeżeli interesują nas dobre i wytrzymałe palety drewniane – produkcja określonej ilości sztuk na nasze potrzeby nie stanowi problemu. Sosnowe deski powinny być wysuszone. Jak pokazuje doświadczenie producentów, piętnaście procent wilgoci to wystarczająco, aby drewno nie rozchodziło się. Jest przy tym niezwykle lekkie i bez problemu można układać ręcznie puste palety. Poza tym nie próchnieje, ani nie robi się krzywe w miarę naturalnego suszenia. Ponadto drewno nie może być żywiczne. Takie deski są odrzucane, ponieważ do żywicy sosnowej mogą zostać przyciągnięte insekty. Drewna nie impregnuje się w żaden sposób, ponieważ wtedy paleta byłaby zbyt droga, aby ją wysyłać bezzwrotnie oraz bez kaucji. Ważne jest to, by deski nie posiadały ciemnych sęków, które zazwyczaj wypadają, tworząc dziury, a także osłabiając paletę.

Przy zachowaniu tych zasad nie ma problemu ze stworzeniem mocnej palety, która jest wykorzystywana do transportu. Osoba, która wysyła towar nie martwi się tym, że podczas manewrów samochodu dostawczego paleta się złamie, uszkadzając jednocześnie towar. Takie palety najtaniej kupuje się w hurcie, bezpośrednio od przedsiębiorstwa, które zajmuje się ich produkcją i dystrybucją.