Krzesełko schodowe – pomoc dla starszych i niepełnosprawnych osób.

Krzesełko schodowe – pomoc dla starszych i niepełnosprawnych osób.

schodołaz

Rozwój technologiczny to nie tylko nowe gadżety coraz większe telewizory czy inteligentny dom. To także, a może i przede wszystkim, przedmioty ułatwiające codzienne czynności ludziom, którzy tego potrzebują. Pranie ręczne zostało zastąpione przez pralki automatyczne, powozy konne samochodami, przeprawę przez Ocean Atlantycki z kilku czy kilkunastu dni statkiem zmniejszono do kilku godzin samolotem, a schody zastępuje winda.

winda schodowaAle o ile zamontowanie na przykład windy w bloku mieszkalnym lub w jakimś wieżowcu stanowi już prawie normę, to w przypadku domków jednorodzinnych jest to raczej niespotykane. Dzieje się tak, z dwóch powodów. Po pierwsze z powodu braku miejsca, a po drugie przez ogromne koszty z tym związane. Są oczywiście wyjątki od reguły, także w tej kwestii. Pewna grupa inżynierów wymyśliła i skonstruowała tak zwane krzesełko schodowe.
Krzesełka schodowe są przeznaczone do osób starszych oraz niepełnosprawnych i pomagają im w przemieszczaniu się między piętrami. Poruszanie się krzesełka schodowego możliwe jest dzięki zamontowanemu silnikowi elektrycznemu na szynie jezdnej, mocowanej do stopni schodów. Dobrze że istnieją inżynierowie, którzy zajmują się nie tylko konstruowaniem nowych funkcje w smartfonach, czy komputerach, ale także tworzą rozwiązania, dzięki którym osoby niepełnosprawne lub chore mają trochę lżej w życiu.

I nie ważne, czy będzie to schodołaz gąsienicowy, prosty uchwyt łazienkowy, czy wyżej wspomniane krzesełko schodowe, ważne jest, aby dane urządzenie pomagało osobom potrzebującym pomocy w codziennych, czasami najprostszych czynnościach.

Dodaj komentarz