Krety atakują! Gdzie jest pułapka na krety?

Krety atakują! Gdzie jest pułapka na krety?

pułapka na krety

Działkowcy i sadownicy alarmują ,,Krety to już prawdziwa plaga, nie możemy sobie z nimi poradzić.” Każdego roku wiosną, latem oraz jesienią pojawiają się problemy z kretami. Te małe, ślepe zwierzątka są w stanie narobić naprawdę poważnych zniszczeń w ogrodach czy na działkach.

Pułapka na krety nie zawsze się sprawdzi

pułapka na kretyI nie chodzi tu wyłącznie o zniszczenia w wyglądzie ogrodu czy działki a jak mówią znawcy, bardzo zły wpływ mają one także na rośliny, których korzenie podkopują i podgryzają. ,,Niby mały kret a potrafi zrobić naprawdę spore szkody na na przykład polach warzywnych. Wystarczy, że zacznie kopać kiedy rośliny dopiero kiełkują i już je całkowicie niszczy bo nie dość, że podkopuje to jeszcze przysypuje ziemią sąsiednie.” – przyznaje jeden z rolników. ,,Są różnego rodzaju pułapka na krety czy siatki przeciw kretom ale nie zawsze je niestety można stosować. Ponadto przy tak dużych obszarach o jakich mówimy zastosowanie siatki na krety jest bardzo trudne, czasochłonne oraz drogie.” – przyznaje drugi rolnik, również nie mogący poradzić sobie z kretami. ,,Bardzo duży musimy już inwestować w odpowiednie nawodnienie oraz siatki cieniujące chroniące przed słońcem i wypaleniem roślin. Krety to dla nas katastrofa, tym bardziej, że kończą się powoli metody radzenia sobie z nimi.” – przyznaje dalej. Jak przyznają eksperci rolnictwa i sadownictwa krety to w tym roku rzeczywiście bardzo duży problem a walka z nim jest uciążliwa, droga oraz może być szkodliwa dla roślin.

Nie ma jednak idealnego rozwiązania w tej sytuacji, panujące temperatury, brak zimy oraz szybko rozpoczynająca się wiosna tylko jeszcze dodatkowo zachęcają krety do wychodzenia na powierzchnie.