Krawiec a szukanie pracy

Krawiec a szukanie pracy

praca

Jestem na zasiłku już cztery lata i przestałem wierzyć w to, że istnieje szansa na moje zatrudnienie. Mógłbym poszerzać swoje umiejętności, ale zachorowałem parę lat temu i mam duże problemy z chodzeniem dlatego bardzo ciężko mi się poruszać a co dopiero jeździć po mieście w poszukiwaniu szkoły czy pracy.

Dlaczego wolą pracowników z Ukrainy?

pracaWszędzie widzę tylko pracownicy z Ukrainy chętnie przyjmowani albo tego typu ogłoszenia. W internecie co drugie ogłoszenie to pracownicy ze wschodu. Jednak postanowiłem się tym wcale nie przejmować i robić swoje. Mam komputer, więc postanowiłem, że nauczę się języków. W szkole szło mi bardzo dobrze, więc postanowiłem wziąć się w garść i na własną rękę spróbować polepszyć swoje kwalifikacje. Moja sąsiadka ma córkę, która uczy w szkole językowej i zaproponowała mi korepetycje, oczywiście darmowe, ja w zamian za to postanowiłem, że będę dla niej szył ubrania gdyż umiem to robić, z zawodu jestem krawcem,a ona ma pasje i projektuje właśnie ubrania, połączyłem to więc i w zamian za korepetycje ona uczy mnie wieczorami języka angielskiego. Agencja pracy tymczasowej, w której jestem zatrudniony stwierdziła, że nawet z podstawowym językiem angielskim mam szanse, żeby wykazać się na rozmowach kwalifikacyjnych, zatem mam nadzieję, że uda się jak już się przygotuje do egzaminu międzynarodowego. Postanowiłem też, że nauczę się trochę różnych programów komputerowych, a w tym pomaga mi mój siostrzeniec, którego z resztą jestem ojcem chrzestnym. On chodzi do szkoły informatycznej więc wie co i jak.Ostatnio zadzwoniła do mnie ta agencja pracy tymczasowej żeby złożyć mi pewne propozycje. Okazało się, że nie potrzebują mnie na cały etat, ale istnieje coś takiego jak leasing pracowniczy i właśnie za pomocą tego leasingu mógłbym trochę dorobić jako krawiec.

To niesamowite, że mógłbym pracować w swoim zawodzie po tylu latach. Nie zostałem krawcem przez przypadek. Był nim mój dziadek i mój ojciec dlatego to dla mnie kwestia dumy, że mógłbym pracować w swoim zawodzie. Przyjęto mnie na staż.