Kraty pomostowe w biurowcu

Kraty pomostowe w biurowcu

 Biurowiec to miejsce, które powinno być nowoczesne, eleganckie i dobrze reprezentujące firmy jakie w nim działają. Rozwiązań z pewnością jest bardzo wiele, ale należy się skupić na tych, które będą najbardziej trwałe, żeby nie trzeba było szybko remontować budynku. Ważna jest też estetyka, ciekawe wzornictwo i nowoczesne rozwiązania. Jak można to połączyć ze sobą?

Kraty pomostowe jako schody wewnętrzne

mocowanie krat pomostowych do konstrukcji stalowychCzasem do takich biurowców zapożycza się również rozwiązania obecne w budynkach innego typu. W tym przypadku były to wielkie fabryki przemysłowe, gdzie mocowanie krat pomostowych do konstrukcji stalowych jest na porządku dziennym. Jednak i w biurowcach takie rozwiązania się sprawdzą, szczególnie w tych typowych ze stali i szkła. Tam i tak często wykorzystuje się elementy metalowe, zatem kraty pomostowe służące na przykład za schody wewnętrzne będą ciekawym rozwiązaniem. Jakie zalety będą miały takie schody? Na pewno będą one oryginalne, jak również praktyczne. Nie trzeba ich zmywać, a balustrady można przetrzeć tylko zwykłą szmatką. Metal nie wymaga konserwowania, a ponadto spokojnie można na niego wylewać kawę czy wysypywać ciasteczka a i tak nic się im nie stanie. Drewno już by mogło się zniszczyć i odkształcić pod wpływem wody, a do tego trzeba stosować do niego specjalne środki czyszczące na bazie olejów. Kraty pomostowe mogą służyć także jako schody wejściowe czy schody przeciwpożarowe. Sprawdzą się jako półpiętra w otwartych, wysokich pomieszczeniach, żeby podzielić przestrzeń.

Z pewnością montaż krat pomostowych w nowoczesny biurowcach jest możliwy, czasem nawet wskazany. Kraty nie są drogie, a do tego stosunek ceny do jakości również wypada bardzo korzystnie. Warto jest pomyśleć o takim rozwiązaniu dla swojego biura.