Korzystamy z cynamonu cejlońskiego

Korzystamy z cynamonu cejlońskiego

Cynamon to aromatyczna, słodko-korzenna przyprawa, która stosowana jest szczególnie w okresie zimowym. Jest to znakomity dodatek do ciast, jak również do czekolady albo kawy. Powszechnie spotykany jest również w potrawach indyjskich, chińskich czy z innych orientalnych krajach. Dostępny jest zarówno zmielony, jak i w formie laski, co po rozdrobnieniu daje nieco intensywniejszy smak oraz zapach, niż mielona przyprawa.

Stosujemy doskonały cynamon cejloński

cynamon cejloński w laskachSprzedawany coraz powszechniej cynamon cejloński jest najszlachetniejszą odmianą cynamonu. Jest ona delikatna w smaku oraz obfituje w substancje pozytywnie wpływające na nasze zdrowie. Warto sięgnąć po cynamon cejloński w laskach. Prawdziwy cynamon w odmianie cejlońskiej jest łagodniejszy i można wyczuć nutę słodyczy, zarówno w smaku, jak i w zapachu. Laski mają złocistobrązową barwę i mielą się znacznie łatwiej, niż popularny i znacznie tańszy cynamon chiński. Dodatkowo forma laski umożliwia znacznie dłuższe utrzymywanie smaku oraz aromatu. Cynamon cejloński, który jest bardzo aromatyczny, pasuje doskonale do domowych słodkości. Z tego względu można z jego użyciem przygotować pachnące cynamonem ciastka, słodkie bułki, szarlotkę czy kandyzowane owoce. Nadaje się także doskonale do aromatyzowania grzanego wina, piwa i innych ciepłych napojów.

Po zmieleniu cynamon cejloński sprawdzi się także do wzbogacenia smaku dań azjatyckich i bliskowschodnich, a także pieczonego drobiu, baraniny czy innego mięsa. Doskonale sprawdza się także jako dodatek pasztetów, farszu, potraw z dyni czy ciasta marchwiowego. Słodki i jednocześnie delikatny cynamon może być także wykorzystany jako przyprawa do kawy. Laski cynamonu można zmielić i stosować do potraw bezpośrednio przed gotowaniem czy pieczeniem.