Kompensatory do rurociągów

Kompensatory do rurociągów

Wybór prawidłowego zabezpieczenia określonego odcinka rurociągu jest niezwykle ważny z punktu widzenia jego trwałości. Z tego tez powodu bardzo ważne jest przede wszystkim sprawdzenie najważniejszych elementów, które umożliwią nam połączenie poszczególnych jego elementów.

Najlepsze kompensatory do ochrony rurociągu

kompensator drgańWłaśnie montaż prawidłowo dobranego zabezpieczenia jest w stanie przedłużyć żywotność danego rodzaju instalacji. W przypadku rurociągów dostarczających zarówno ciecze, jak również gazy najlepszym możliwym sposobem jest montaż urządzenia takiego jak kompensator drgań. Urządzenie to montowane jest na złączeniu dwóch różnych elementów rury. Jego funkcja polega na niwelowaniu wszelkich drgań, które powstają na skutek transportu w rurze cieczy, czy gazu. Chroni to w związku z tym rurę przed ewentualnym rozszczelnieniem. jeszcze inne znaczenie ma to także dla bezpieczeństwa osób, które pracują w pobliżu tego rodzaju instalacji. Dane techniczne pokazują, że tego rodzaju kompensatory są w stanie zapobiec powstawaniu różnego rodzaju negatywnych skutków, które mogą wyniknąć z rozszczelnienia się danej instalacji. Warto jest w związku z tym dokładnie sprawdzić czy dana instalacja posiada odpowiedni kompensator drgań. Obecnie jest to jeden z podstawowych wymogów, który powinien być spełniony już na etapie projektowania tego rodzaju instalacji.

Wartą uwagi rzeczą jest także odpowiednie zamontowanie. Kompensator w żadnym wypadku nie powinien zostać założony zbyt luźno. Może to na przestrzeni miesięcy, czy lat grozić jego odpadnięciem. To z kolei może prowadzić w efekcie do rozszczelnienia się rury. Oczywiście instalacje przemysłowe wymagają stałych kontroli pod tym względem. W tym czasie sprawdza się między innymi stan zamontowanych tam kompensatorów oraz innych zabezpieczeń.