Kiedy warto kupić napęd do bramy wjazdowej?

Kiedy warto kupić napęd do bramy wjazdowej?

Nad zakupem automatyki do bramy wjazdowej najczęściej zastanawiamy się dopiero po zakupie samochodu tudzież w momencie, gdy wiemy, że będziemy autem codziennie dojeżdżać do pracy. Tymczasem napęd do bramy to nie tylko komfort jej użytkowania, ale również zwiększone bezpieczeństwo zarówno korzystania z samej bramy, jak i jeśli chodzi o nasz dom.

Zalety automatyki do bramy

napędy do bram wjazdowychMogłoby się wydawać, że w momencie, gdy nie posiadamy samochodu, lub też rzadko z niego korzystamy to wówczas automatycznie otwierana brama stanowi zbędny wydatek i raczej jest czystą fanaberią. Teoretycznie można się z tym zgodzić ponieważ po co nam zdalne otwieranie bramy skoro rzadko ją otwieramy, prawda? Jednak okazuje się, że taka brama może nam się przydać nie tylko w momencie, gdy często jeździmy autem. Oczywiście napędy do bram wjazdowych są bardzo sporym ułatwieniem ponieważ pozwalają otwierać bramę za pomocą pilota bez potrzeby wysiadania z samochodu czy wychodzenia z garażu, jednakże taka automatyka to również dodatkowe zabezpieczenie zarówno naszej posesji, jak i nas samych. Niezależnie czy mowa o bramie skrzydłowej, czy też przesuwnej, oba typy tych bram mają tendencję do samoczynnego zamykania się. Napęd do bram wbudowany ma specjalny czujnik uniemożliwiający zamknięcie się bramy w momencie, gdy przez nią przejeżdża auto lub cokolwiek stoi jej na przeszkodzie.

Bramy te posiadają specjalny system radiowy umożliwiający otwieranie ich właśnie przy pomocy pilota. System ten jest szyfrowany, a kody zmieniane co minimalizuje szanse ataku hakerów. Samą bramę ciężej jest także otworzyć bez użycia pilota w porównaniu do bramy tradycyjnej co potrafi skutecznie odstraszyć osoby, które chciałyby wkroczyć na naszą posesję bez zezwolenia. Automatyka do bramy może zatem stanowić dla nas dodatkowe zabezpieczenie na wypadek czyjejś chęci włamania się na nasz teren.