Jakie materiały budowlane stosować w szpitalach?

Jakie materiały budowlane stosować w szpitalach?

Miejsca, w których należy przywiązywać szczególną uwagę do higieny, takie jak sale operacyjne czy przychodnie wszelkiego rodzaju, należy stosować specjalne materiały budowlane. To dzięki nim udaje się utrzymać czystość i bezpieczeństwo, jakie są niemal najważniejsze w szpitalach lub laboratoriach. 

Okładzina na ścianę

okładziny ścienne pcvNajpopularniejszym materiałem, który stosuje się przy budowie miejsc takich, jak szpital są okładziny PCV. Okładziny ścienne PCV są bardzo higieniczne, stosuje się je w szpitalach lub innych miejscach, które wymagają wysokiej czystości. Struktura okładzin PCV jest gładka – nie pozwala to na rozwój bakterii i drobnoustrojów. Wykładzina nie posiada przerw, jest jednolita, zmniejsza to ryzyko niechcianych wypadków, ciężej też ją uszkodzić. Producenci wykładzin pozwalają dostosować wysokość wykładziny do pomieszczenia, podobnie jak wszystkie inne wymiary. Wykładzinę PCV łatwo utrzymać w czystości, nie ulega zniszczeniu nawet wtedy, gdy stosujemy na nich silne środki czyszczące i bakteriobójcze. Dodatkowo znosi ona nawet bardzo wysokie temperatury. O wiele szybciej montuje się wykładzinę PCV niż płytki ceramiczne, nie generuje to także takich zabrudzeń jak w przypadku zwykłych remontów. Wykładziny tego typu można stosować zarówno na podłodze, jak i na ścianie – są one antypoślizgowe i łatwo je doczyścić. Najczęściej stosuje się je w szpitalach, na salach operacyjnych lub w laboratoriach, gdzie bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny. 

Okładzina na ścianę, wykonana z tworzywa PCV to świetne rozwiązanie dla miejsc, które muszą dbać o higienę. Stosuje się ją w przychodniach, często także w innych miejscach publicznych, by zminimalizować ryzyko rozrostu bakterii i drobnoustrojów. Warto więc zdecydować się na takie wykończenie każdego gabinetu lekarskiego.