Jak zapewnić dzieciakowi odpowiednią dawkę ruchu?

Jak zapewnić dzieciakowi odpowiednią dawkę ruchu?

 

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jak mało ruchu zażywają młode pokolenia. Podczas kiedy my biegaliśmy w dzieciństwie całymi dniami po podwórkach, dziś dzieciaki wolą spędzać ten czas przy komputerach. Dlatego warto zaszczepić miłość do ruchu w naszych dzieciach już od maleńkości.

Rodzaje zabawek ruchowych

zabawki ruchowe dla dzieciWiadomo także, że małe dzieci niespecjalnie lubią wykonywać nasze polecenia jeśli te nie mają coś wspólnego z zabawą. Właśnie dlatego chcąc zachęcić dzieci do nauki dajemy im zabawki edukacyjne, które łączą te dwa aspekty ze sobą. Dziecko nabywa nowych umiejętności, uczy się jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc. Ten sam schemat zda swój egzamin w przypadku ruchu. Wystarczy po prostu naszego malucha tym ruchem zainteresować za pomocą zabawy. Zabawki ruchowe dla dzieci zostały stworzone z myślą o tym, aby zapewnić dzieciom odpowiednią dawkę ruchu. Czym cechują się takie zabawki? Niektóre z nich przypominają znane nam z dzieciństwa konie na biegunach lecz dziś mają postać skuterów na biegunach lub też postać innych zwierzątek. Do zabawek ruchowych zaliczają się również wszelkie chodziki dzięki którym nasz maluch rozwija mięśnie nóg lub pchacze. Świetną zachętą do codziennych spacerów mogą być zabawki na kółkach do których przyczepiony jest specjalny sznureczek pozwalający dziecku ciągnąć taką zabawkę za sobą. Często zabawki te imitują pieski i są świetnym wyborem również w przypadku, kiedy planujemy w przyszłości mieć psa i chcemy nauczyć dziecko odruchu wyprowadzania go.

Zabawa jest najlepszym sposobem na to, aby naszego bobasa zachęcić do jakiejś czynności. Dziś rodzice mają to szczęście, że wybór zabawek jest naprawdę ogromny dzięki czemu w sklepach na pewno znajdziemy coś, co nasze dziecko pokocha. Zabawki ruchowe znajdziemy zarówno w większych sklepach stacjonarnych, jak i oczywiście w internecie, gdzie ich wybór jest największy.