Jak skorzystać z usług zduńskich?

Jak skorzystać z usług zduńskich?

Obok specjalizacji kominiarskiej, również zawodowy, tradycyjny zdun zajmuje się piecami i kominkami. Jednak jego głównym polem działalności jest naprawa, konserwacja bieżąca i wykonanie pieców kaflowych oraz tradycyjnych kuchni na drewno. Z usług zduńskich można skorzystać, jeśli chce się postawić tradycyjny piec chlebowy albo kuchnie opalaną drewnem.

Specjalista od tradycyjnych kuchni i pieców

usługi zduńskieZdun jest bez wątpienia specjalistą, który po latach nieobecności na rynku i zapomnienia, powraca w nowej odsłonie. Cenione są usługi zduńskie związane z naprawą i konserwacja pieców kaflowych. Do zadań zduna należy też stawianie nowych pieców i kuchni wzorowanych na dawnych, tradycyjnych wzorach. Z tego typu usług korzystają instytucje, np. izby regionalne, małe muzea, które chcą poddać konserwacji stare, zabytkowe piece i kuchnie. Wiele osób ceniących sobie zdrowy styl życia, stawia na sprawdzone, dawne przepisy. Obok kuchenki gazowej czy indukcyjnej, można poprosić zduna o wykonanie tradycyjnego pieca do wypieku chleba i ciast. Osoby korzystające z takiego pieca twierdzą, że chleb pieczony powoli ma zupełnie inny smak. Zdun może też wykonać piec do wypieku pizzy dla restauracji i pizzerii. Jeszcze ciekawsze jest wykonanie kuchni opalanej drewnem. Na takim palenisku można gotować, piec, ale też zastępuje ona kominek. Jest też dodatkowym, naturalnym źródłem ciepła w domu. Niskie koszty użytkowania sprawiają, że wykonanie tradycyjnych kuchni zyskuje popularność. 

Zawodowy, profesjonalny zdun pomaga w naprawie, konserwacji i budowie całkiem nowych pieców oraz kuchni. W odróżnieniu od kominiarza, zajmuje się kompleksowym projektem tradycyjnych pieców do wypieku chleba oraz pizzy. Jeśli chodzi o naprawy, to z usług zduna korzystają osoby posiadające zabytkowy piec kaflowy.