Jak pozbyć się mchu na trawniku?

Jak pozbyć się mchu na trawniku?

Nieestetycznie wyglądający mech na trawniku sprawia, że ogród nie zachwyca już tak, jak miało to miejsce wcześniej. Jest wiele praktycznych sposobów na pozbycie się mchu, jednak najskuteczniejszym, a przy tym najszybszym jest zastosowanie specjalnych nawozów, które przeznaczone są właśnie na trawniki z mchem.

Nawóz do walki z mchem na trawniku

vila nawóz do trawyIntensywnie zielony kolor, a tym samym piękny wygląd trawy jest możliwy, jeżeli roślina otrzyma niezbędne składniki odżywcze. To one odpowiadają za jej wzrost, kolor i żywotność. Niemniej jednak kiedy w trawie zacznie rosnąć mech, wszystkie dostarczane trawie składniki są przez niego pobierane. Tym samym trawnik stopniowo traci swoje walory estetyczne, obumiera i osusza się. Aby zapobiec temu procesowi, należy zastosować nawóz, który zlikwiduje mech, a roślinie zapewni dodatkowe odżywienie. Który z nich wybrać? Odpowiedni będzie produkowany przez firmę Vila nawóz do trawy z mchem. Dlaczego właśnie taki produkt i czym on się charakteryzuje? Przede wszystkim producent zadbał o bardzo wysoką zawartość żelaza, które niszczy mech, a przez dodatkowe składniki odżywcze znajdujące się w nawozie, trawa staje się piękniejsza. Taki nawóz można zakupić w sklepach internetowych i niektórych sklepach stacjonarnych. Może mieć formę oprysku lub występować w sproszkowanej formie. Cena zakupu wynosi około kilkudziesięciu złotych, aby produkt wystarczył na kilkaset metrów kwadratowych trawnika.

Aby nawóz nie uszkodził trawy, a wyłącznie ją odżywił i pozbył się przy tym mchu, należy zastosować się do informacji podanych przez producenta. Niewłaściwe stosowanie, w tym przedawkowanie nawozów może prowadzić do przyspieszenia obumierania roślin. W przypadku pytań zawsze można kierować je do sprzedawców w sklepie.