Jak agencje zatrudniają Ukraińców?

Jak agencje zatrudniają Ukraińców?

Deficyty pracowników są mocno odczuwalne w każdej branży. Lekarstwem na to miało być podnoszenie płacy minimalnej, jednak nie sprawi to jeszcze przez długi czas, że ludzie zaczną wracać z emigracji, a polska diaspora zacznie się zmniejszać na rzecz mieszkania na terenie naszego kraju. Taka sytuacja byłaby tylko marzeniem polityków.

Pracownik ukraiński może pracować w polskim przedsiębiorstwie

pracownicy z ukrainy agencjaPrzedsiębiorcy muszą jednak szukać dla siebie ratunku, aby dalej prowadzić swoje firmy i móc realizować plany produkcyjne. Co jednak czynić, gdy nie ma kto pracować? Z pomocą przychodzą tutaj największe krajowe agencje pośrednictwa pracy, które mają liczne biura także na terenie Ukrainy. Teraz, w tym wyjątkowo trudnym okresie historycznym, gdy sytuacja na Ukrainie jest bardzo skomplikowana, nie będziemy mieli żadnego problemu ze znalezieniem ukraińskich pracowników. Jeżeli potrzebni nam są doświadczeni pracownicy z Ukrainy agencja pracy powinna zająć się nie tylko ich sprowadzeniem do nas, ale też znaleźć im hotel lub wynająć mieszkanie. W końcu, jako pracodawca, płacimy agencji za to, żeby się z tego wywiązała. Komfort pracowników ma duży wpływ na to, jak są wydajni oraz czy pracują efektywnie, co znowu z kolei ma znaczenie dla przedsiębiorców. Dlatego własnie warto dbać o to, żeby pracodawcy mogli sobie radzić z czekającymi na nich wyzwaniami pracowniczymi w przyszłości.

Pensje, które będziemy wypłacać pracownikom ukraińskim, wypłacane będą w naszej krajowej walucie. Zajmować będzie się tym agencja pracy, która będzie pobierała przy tym stosowną prowizję od każdego pracownika, jakiego przekaże do naszego zakładu pracy. Pozwoli to w bardzo skuteczny sposób poprawić wydajność całej naszej fabryki, gdyż więcej pracowników to więcej mocy produkcyjnych.