Izolacje natryskowe z pianki

Izolacje natryskowe z pianki

Każdy kto miał kiedykolwiek styczność z fizyką ten doskonale pamięta, że podgrzewane powietrze zawsze unosi się ku górze. Ma to olbrzymie znaczenie, dla wielu kwestii związanych z naszym życiem. Przykładem może być chociażby kwestia dotycząca ogrzewania. Z racji, że ciepło zgromadzone w naszym budynku unosi się ku górze to warto postarać się o właściwe ocieplenie górnych partii budynku. 

Skuteczna izolacja poddasza 

izolacja poddasza pianką poliuretanowąJeśli dostrzegamy w naszym domu takie zjawisko, że uruchamiamy systemy grzewcze, pracują one z pełną mocą a temperatura w pomieszczeniu wzrasta powoli to jest to wyraźny znak, że nasz budynek nie jest we właściwy sposób ocieplony. W związku z tym pierwszym z miejsc jakie powinniśmy sprawdzić jest poddasze. To właśnie przez ten fragment budynku uchodzi najwięcej ciepła. Poddasza ocieplać można przy użyciu różnych rozwiązań. Jednak do sposobu najbardziej skutecznego w obecnych czasach zaliczyć można stosowanie pianki PUR. Izolacja poddasza pianką poliuretanową w bardzo dużym stopniu wpływać będzie na zwiększenie ilości ciepła nie tylko na samym poddaszu ale również i w całym budynku. W związku z tym warto rozwiązania tego typu stosować zarówno w małych jak i większych budynkach. Mówiąc o piance PUR warto też dodać, że tenże materiał jest bardzo lekki. Dzięki temu nie dochodzi tutaj do obciążania całej konstrukcji budynku. Pianka poliuretanowa występuje jednak w wielu wersjach. 

Na ten moment za najbardziej cenioną odmianę pianki poliuretanowej uznaje się piankę o strukturze otwartokomórowej. Taki rodzaj pianki pozwala na efektywne przepuszczanie pary wodnej. Dzięki temu można wyeliminować ryzyko występowania mostków termicznych pod warstwą termoizolacyjną. Automatycznie spadnie ryzyko pojawienia się wilgoci w budynku.