I teraz zaczął się prawdziwy problem

I teraz zaczął się prawdziwy problem

markizy tarasowe

Myśląc o tarasie, skupialiśmy się na korzyściach, które będą płynąć z jego posiadania. Możliwość wypicia kawy na równym podłożu, brak wnoszonego brudu do domu, wyjście na taras z niemal każdego pomieszczenia. Ponadto sam w sobie taras jest bardzo dobrym i zarazem estetycznym elementem. Wprowadza pewną dozę estetyki, a nawet luksusu.

markizy tarasoweBardzo często wyszukując kolejnych zalet z posiadania tarasu, zapominamy, że w okresie letnim, kiedy będzie on najczęściej użytkowany nic nas nie chroni przed słońcem. Nie jest żadną nowością fakt, że tarasy umieszcza się od strony najbardziej nasłonecznionej. W przypadku braku jakiejkolwiek osłony, jesteśmy narażeni, na ciągłe promienie słoneczne, żar płynący z nieba, a ponadto ogranicza nas to w korzystaniu z tarasu w przypadku pojawiającego się deszczu. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji i również zapomniałeś o ochronie tarasu jak i swojej osoby, możesz ten błąd naprawić szukając odpowiedniego rozwiązania.
Bardzo fajnym rozwiązaniem są markizy tarasowe z Warszawy. Oferowane są w bardzo dużym przedziale rozmiarowym. Ponadto istnieje możliwość zamówienia takiej markizy na rozmiar idealnie dopasowany do naszego tarasu. Należy jednak pamiętać, że szerokość materiału jest ograniczona do maksymalnej szerokości kasety. Markizy tarasowe oferowane są w trzech rozwiązaniach. Mogą to być zwykłe, tradycyjne markizy, zamykane jak i otwierane ręcznie przy użyciu korbki. Możemy również wykonać krok do przodu i skorzystać z wygodniejszego rozwiązania jakim są markizy w pół kasetach. Rozwiązanie to ma jednak dwie zasadnicze wady. Konstrukcja od dołu jest widoczna, a ponadto odległość od ściany wynosi 4-10 cm, co sprawia, ze powstaje luka, przez którą pada deszcz. Trzecim rozwiązaniem są markizy w kasetach. Mogą pochwalić się automatycznym rozkładaniem jak i chowaniem przy użyciu pilota. Niektóre posiadają również czujnik nasłonecznienia jak i deszczu. W razie pojawienia się któregokolwiek, markiza ulega automatycznemu otworzeniu.

Warto również pamiętać, ze markizy tarasowe oprócz funkcji ochronnej pełnią również rolę estetyczną. Wykonane są z różnorodnych materiałów, wysokiej jakości, które dodadzą każdemu tarasowi osobistego i niepowtarzalnego uroku.