Funkcjonalne okrycie kąpielowe

Funkcjonalne okrycie kąpielowe

Pierwsza kąpiel dziecka przeważnie odbywa się jeszcze w szpitalu i jest ona prowadzona przez położne w drugiej dobie życia malucha. To też idealna okazja do podpatrzenia jak to robi doświadczona osoba, aby móc to później samodzielnie robić w domu.

W co wycierać malucha po kąpieli?

polecane okrycie kąpielowe z kapturemNie bez powodu w sprzedaży można dostać zestaw kąpielowy, który jest przeznaczony dla noworodków i niemowląt. Zawiera on wszystkie niezbędne produkty i akcesoria, które przydadzą się w kąpieli maluszka. Przede wszystkim znajduje się w nim wanienka, praktyczny stelaż, ręcznik kąpielowy grzebień i nożyczki z zaokrąglonymi czubkami. Klasyczny ręcznik może zastępować polecane okrycie kąpielowe z kapturem, które jest dostępne w dwóch rozmiarach: dla noworodków i nieco starszych niemowląt. Okrycie od ręcznika różni się przede wszystkim doszytym na brzegu materiału kaptura, w który bez problemu chowa się główka malucha. Nie ma konieczności naciągania ręcznika na głowę dziecka. Znajdują się one na środku materiału, zatem dwoma końcami można swobodnie wycierać ciało maluszka, a włoski będą cały czas zakryte kapturem. W sklepach z artykułami dla niemowląt bez problemu znajdziemy okrycia kąpielowe w odcieniach dla chłopców i dziewczynek, a do tego w wielu fasonach. Mogą mieć doszyte uszka i oczka na kapturze, co sprawia, że maluchy wyglądają w nich niesamowicie słodko. Bez wątpienia takie okrycie przyda się każdemu dziecku, nawet jeżeli już ma jakiś ręcznik. Warto jest mieć ich kilka sztuk, aby zawsze mieć czysty pod ręką.

Dzieci są najczęściej kąpane codziennie lub co drugi zatem, a ręcznik powinno się zmieniać do dwa dni dni. Zatem trzeba się zaopatrzyć w przynajmniej trzy – cztery okrycia dla dziecka. Ich cena nie jest wysoka, bo kupimy je już za niecałe trzydzieści złotych.