Fachowe osuszanie budynków

Fachowe osuszanie budynków

Po niedawnych ulewnych deszczach okazało się iż kilka naszych obiektów, które położone są na niższym terenie, w naturalnych dolinkach i depresjach, zostało całkowicie zalanych. Spowodowało to ogromne straty, aczkolwiek największy problem pojawił się już po wypompowaniu i odizolowaniu wody z terenu obiektu.

Profesjonalne osuszanie zalanych obiektów

osuszanie murów warszawaWoda spowodowała bowiem uszkodzenia samego obiektu, które musiały być naprawione lub usunięte by obiekty mogły być z powrotem przeznaczone do użytku. Zalania najczęściej wywołują obniżenie wytrzymałości konstrukcji, rdzewienie stalowych elementów czy nawet umożliwiają zalęganie się pleśni i grzybów, co w naszym przypadku mogło być przyczyną całkowitego zamknięcia obiektu. Wynajęliśmy więc profesjonalną firmę, działającą na skalę krajową, zajmującą się osuszaniem i oczyszczaniem obiektów po zalaniu lub bardzo długim nieużytku. W naszym przypadku nie było potrzebne odgrzybianie pomieszczeń, aczkolwiek firma zajmowała się również takimi zadaniami, które potrzebne były dość często w przypadku konserwacji obiektów zalanych, w których grzyby lęgły się błyskawicznie, i nieraz wymagały długiego procesu oczyszczania. W naszych obiektach potrzebne było zastosowanie grzejników używających podczerwieni do podnoszenia temperatury powierzchni oświetlanych mebli, dzięki czemu schły one błyskawicznie, i mogły być czyszczone na bieżąco z osadów pozostałych po wodzie.

Wszystkie czynności wykonywane były oczywiście z najwyższą ostrożnością, po uprzednim zabezpieczeniu wszystkich instalacji w obiektach, które mogłyby wywoływać zagrożenie po zalaniu. Prace trwały przeszło tydzień, aczkolwiek po ich wykonaniu okazało się iż obiekt mógł być oddany do użytku od razu, gdyż nie były wymagane żadne dalsze prace.

Więcej znajdziesz na https://www.dryart.pl