Etui na telefony

Etui na telefony

W dzisiejszych czasach chyba już nie ma osoby, która by nie posiadała telefonu komórkowego. Mają go dzieci w szkole podstawowej, dorośli i osoby starsze, lecz nie każdy stosuje specjalne obudowy, które chronią ten delikatny sprzęt.

Czy etui chroniące telefon jest konieczne?

etui ochronne na telefonNie każdy przywiązuje wagę do posiadane sprzętu elektronicznego, bo ważne są dla niego tylko pewne funkcje. Starsze osoby najczęściej nie potrzebują super nowoczesnych telefonów, bo dla nich się liczy dzwonienie i duże cyfry na wyświetlaczu. Natomiast młodzi ludzi najczęściej inwestują sporo pieniędzy w telefonu, bo korzystają z ich wielu funkcji. Liczy się dla nich kamera, aparat, czy liczne dodatkowe funkcje ułatwiające życie. Im droższy mamy model, tym bardziej się obawiamy go uszkodzić, bo naprawa może być kosztowna, dlatego stosujemy etui ochronne na telefon. Może ono być wykonane z gumy, silikonu, plastiku, czy skóry.Jest taki duży wybór, że z pewnością każdy posiadacz telefonu znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze, aby wybrane etui pasowało na nasz model telefonu, bo każdy posiada w nieco innym miejscu przyciski i ma też odmienny rozmiar. Niektórzy wolą mieć pokrowiec na telefon w formie rozkładanej, od wewnątrz podszytej miękką tkaniną nierysującą ekranu, a od zewnętrznej usztywnioną skórą. Najpopularniejszą są silikonowe etui, gdyż są tanie i bardzo praktyczne. Chronią cały telefon poza ekranem, na który możemy nakleić szkło hartowane, żeby zabezpieczyć przed zarysowaniami. Etui powinno być lekkie i wytrzymałe.

W sklepach z akcesoriami do telefonów znajdziemy mnóstwo rodzajów etui, które ładnie wyglądają i chronią sprzęt przed uszkodzeniami i zarysowaniami. Najlepsze są transparentne pokrowce, ale znajdziemy też kolorowe i posiadające chropowatą powierzchnię.