Efektywne izolacje natryskowe

Efektywne izolacje natryskowe

 

Od dawna wiadomo, że budynki nieocieplone są dość drogie w utrzymaniu. Każdy kto kiedykolwiek budował dom ten wie jak ważne jest aby na odpowiednim etapie budowy został on ocieplony. Obecnie fenomenalnym rozwiązaniem jest pianka poliuretanowa, która do ocieplania sprawdza się wręcz idealnie. Dużo osób stawia na tego typu opcje. 

Ocieplanie z użyciem pianki

ocieplenia pianką pur mazowieckiePoliuretanowa pianka na samym początku w ogóle nie była kojarzona z branżą budowlaną. Piankę tę wykorzystywano przede wszystkim jako wypełniacz przy produkcji różnych produktów. Z biegiem czasu zaczęto jednak dostrzegać spory potencjał w piance PUR. Przede wszystkim udało się zaobserwować, że takowa pianka jest w stanie zatrzymywać bardzo duże ilości ciepła. Od tego czasu stosuje się w domach ocieplenia pianką PUR Mazowieckie jest natomiast świetnym przykładem rejonu, w którym stawia się często na takowe rozwiązania. Pianka PUR to produkt, który występuje obecnie w dwóch wersjach. Można spotykać piankę o strukturze otwartokomórkowej oraz zamkniętokomórkowej. Do ocieplania domów zdecydowanie częściej stosuje się wersję otwartokomórkową. Wynika to stąd, że takowa pianka jest w stanie przepuszczać parę wodną. W efekcie nie ma ryzyka, że zaczną występować tzw. mostki termiczne. Pianka PUR sprawdza się doskonale w różnych rodzajach budynków. Można stosować ją zarówno w budynkach murowanych jak i tych wykonanych z drewna.

Ogólnie rzecz biorąc ocieplanie pianką zyskuje naprawdę spore uznanie. Wynika to głównie z parametrów związanych z przepuszczaniem ciepła. Współczynnik przenikania ciepła w przypadku pianki PUR jest tak niski, że obecnie pianka PUR uchodzi za najlepszy materiał jaki można wykorzystać do ocieplania naszych domów w budynkach mieszkalnych czy też przemysłowych.