Drukowanie plakatów – gdzie?

Drukowanie plakatów – gdzie?

Wiele wydarzeń kulturalnych reklamuje się przy pomocy plakatów. Wywieszane na słupach, czy w istotnych miejscach mogą zachęcić nas do wzięcia udziału w danym wydarzeniu. Wydrukowanie takich plakatów wbrew pozorom nie jest aż tak kosztowne, jakby mogła się nam wydawać. Drukowanie plakatów to przy bardzo dużym nakładzie kwestia kilkunastu groszy za sztukę.

drukarniaJeśli sami nie mamy pomysłu na plakat to możemy dodatkowo skorzystać z porady grafika pracującego w takie drukarni. Druk plakatów zwykle odbywa się na najwyższej jakości drukarkach i na specjalnym papierze. Jeśli więc udamy się do drukarni i dostaniemy plakat w formacie B5 na zwykłej kartce to raczej nie będzie do zbyt dobra jakość, a jeśli mamy zamiar wywiesić to na pod gołym niebem, to raczej następnego dnia po deszczu nie będzie można już na nim nic przeczytać o ile jeszcze będzie wisiał. Najlepiej więc drukować plakaty na śliskim papierze, aby były bardziej odporna na deszcz.

Zwykle firmy mają warunek, że drukują przynajmniej kilkadziesiąt plakatów. Jeśli więc zależy nam na plakatach w ilości kilku sztuk to należy szukać mniejszych drukarni, które stawiają na mniejszych klientów. W przypadku plakatów mniejszej wielkości z łatwością wydrukujemy je w większości drukarni. Jeśli jednak chodzi o wielko formatowe plakaty to trzeba szukać firm, które specjalizują się w takim wydruku. Wymaga to bowiem posiadania specjalnego sprzętu. Plakatu nie należy mylić z reklamą na drzwiach sklepów. To kosztuje trochę więcej, a sama metoda jest zupełnie inna. Jest to jednak świetna reklama dla firm, które posiadają bardzo oszklony lokal. Można dzięki takiej reklamie nieco przysłonić wnętrze, a jednocześnie wyeksponować ofertę. W przypadku plakatów trzeba bowiem pamiętać, że one bardzo szybko niszczeją. Oczywiście jeśli to ma być reklama jakiego wydarzenia, to taki sposób rozreklamowania sprawdzi się idealnie. Zwłaszcza jeśli zamówimy wielko formatowe plakaty, które można wywiesić na wielkich bilbordach, których w chwili obecnej jest pełno przy drogach.