Drewniane blaty do łazienki?

Drewniane blaty do łazienki?

blaty łazienkowe

Mahoń to drewno o brunatnej strukturze, z bardzo wyraźnymi słojami, dość łatwo się je obrabia, dobrze barwi się. Sprawdzi się doskonale do produkcji ciężkich i luksusowych mebli oraz drzwi łazienkowych. Jest meblem wytrzymałym, nie poddaje się wilgoci i nie pęka. Co jest ciekawe nawet blaty łazienkowe wykonywane są z tego materiału.

Drewno odporne na wodę i temperaturę

blaty łazienkoweHeban to jeden z najtwardszych gatunków drewna, sprawdzi się doskonale jako materiał budulcowy do drzwi, również łazienkowych. Muszę jednak przyznać, że mahoń jak i heban to dość drogie gatunki, dlatego na ten luksus stać nielicznych. Luksusowe gatunki drewna charakteryzują się nie tylko niezwykłą struktura i kolorem, są również bardzo odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, zwłaszcza wilgoć i wysoką temperaturę, dlatego dość często wykorzystuje się do parkietów, tarasów zewnętrznych oraz drzwi frontowych a także drzwi łazienkowych i blatów. Drewno mahoniowe i hebanowe pracując nie pęka i nie blaknie tak szybko jak inne gatunki drewna. Jeżeli nie jest nas stać na tak duży wydatek, możemy zdecydować się na tańsze drzwi pomalowane lakierem w kolorze hebanu bądź mahoniu. W meblarstwie w każdym sezonie zmieniają się modne kolory, choć trudno byłoby zmieniać rokrocznie meble czy drzwi tak jak elementy garderoby. Dobrze dobrane kolory i materiały z jakich wykonane są meble i drzwi sprawią, że będą cieszyć oczy latami i na pewno się nie znudzą. Warto postawić na drzwi wykonane z naturalnego drewna, ponieważ raz na jakiś czas można je odświeżać i zmieniać ich kolor, nie będzie to trudne zwłaszcza jeśli postawimy na delikatne i naturalne odcienie drewna. Od wielu lat modny jest mahoń i heban, to dość luksusowe drewno a co za tym idzie drogie, więc chętnie wykorzystywane we wnętrzach, zwłaszcza w myśliwskim stylu.

Odkąd w Warszawie na topie jest styl rustykalny klienci często decydują się drzwi o przybrudzonych, lekko przecieranych odcieniach bieli. Takie drzwi doskonale pasują też do mebli w stylu rustykalnym oraz prowansalskim (różnice między tymi stylami są nieznaczne). Oczywiście należy pamiętać, że drzwi mają służyć latami, dlatego taką inwestycję trzeba dokładnie przemyśleć.