Domy piętrowe w Zakopanym

Domy piętrowe w Zakopanym

domek górski

Decydując się na budowę lub zakup własnego domku w Zakopanym dobrze jest przemyśleć sobie wcześniej, jaki ten dom ma być. Rodzajów domów jest wiele, każdy inny, każdy ma swoje plusy i minusy. Rozważając na przykład zakup lub budowę domku jednorodzinnego piętrowego powinniśmy się zastanowić, czy spełni on nasze oczekiwania i zaspokoi nasze potrzeby. Po pierwsze, domek piętrowy daje zdecydowanie większą szansę na takie rozmieszczenie domowników, by jeden drugiemu nie przeszkadzał i nie wchodził w drogę.

Jeżeli więc chcielibyśmy by nasze dzieci, już po osiągnięciu dorosłości zostały w domu rodzinnym, to warto się zdecydować na dom piętrowy. Zawsze można go też tak przerobić, by oddzielić dół i górę i stworzyć dwa niezależne mieszkania w jednym domu. Tu też można zastosować specjalną konstrukcję klatki schodowej, która znacznie pomoże w oddzieleniu mieszkań i stworzeniu dwóch niezależnych mieszkań. W przypadku dorastających dzieci, takie rozwiązanie, w którym można się nieco odciąć od zbuntowanych nastolatków, również może być bardzo wygodne dla rodziców, warto więc o tym pomyśleć. Tym bardziej, że takie rozwiązanie daje jakby połączenie dwa w jednym.
Można się nieco odciąć, odizolować, ale jednocześnie zbuntowany nastolatek jest nadal pod kontrolą, nadal jest pod stałym nadzorem. Poza tym, dom piętrowy pozwala na zaaranżowanie balkonu, którego domy parterowe po prostu nie mają. A taki balkon to może być doskonałe rozwiązanie dla szczególnie małych dzieci, których nie chcemy samodzielnie puszczać nawet na ogródek, ale chcemy żeby przebywały na świeżym powietrzu. I na koniec, dość oczywista zaleta, ale o niej również warto wspomnieć, to takie domy zapewniają rodzinie znacznie większą powierzchnię. Jest to dość logiczne, bo taki dom przestrzennie jest większy, a powierzchniowo, patrząc pod kątem działki, zajmuje dokładnie taki sam teren, jak dom parterowy.

Niby rzecz oczywista, ale często się nawet nad tym nie zastanawiamy, nie analizujemy takiego rozwiązania, a jednak jest takie i jest to zdecydowana zaleta, która nie podlega żadnemu zakwestionowaniu. Widać zatem, że taki domek niesie ze sobą kilka atrakcyjnych rozwiązań. Warto się więc nad nimi zastanowić.