Dobrze izolowany fundament

Dobrze izolowany fundament

Beton, który jest używany w fundamentach sam w sobie niczym nie różni się od tego, który wykorzystywany jest podczas robienia innych betonowych konstrukcji. Dlatego trzeba pamiętać o dobrej hydroizolacja za pomocą środków chemicznych oraz mechanicznych. Tylko takie działanie pozwoli zabezpieczyć budynek przed konsekwencjami kontaktu z wodą, która naturalnie znajduje się w glebie.

Hydroizolacja chemiczna oraz mechaniczna fundamentów

hydroizolacja fundamentówDobra izolacja dzieli się na mechaniczną oraz chemiczną. Jeśli chodzi o ten pierwszy typ, może to być na przykład mocna folia, która odgrodzi wodzie dostęp do betonu. Powinna ona ściśle przylegać do betonu, dzięki czemu prawie w zupełności zostanie on zaizolowany. Hydroizolacja fundamentów za pomocą środków chemicznych wiąże się z dodaniem do nich preparatu, który ma zabezpieczać przed wchłanianiem wilgoci. Struktura betonu przestaje być porowata. Staje się gładka, przez co niewielkie kropelki cieczy nie wchłaniają się w nią. Dzięki temu preparatowi z betonu ucieka całe powietrze. Nie ma w nim miejsca na składowanie wody. Nawet po pięćdziesięciu latach taki budynek nie będzie osiadał, a ściany pozostaną w dobrym stanie. Zarówno preparat, jak i folia zostały przetestowane w laboratoriach. Są to obecnie najlepsze materiały budowlane do hydroizolacji fundamentów w domach jednorodzinnych lub wielorodzinnych.

Każdy budowlaniec wie, w jaki sposób można skutecznie izolować fundament. Warto jest naprawdę się do tego przyłożyć. Fundament to podstawa naszego domu więc nie możemy pozwolić sobie na wszelkiego typu uszkodzenia. Są one niemile widziane. Wykonanie hydroizolacji to obecnie standard, bez którego nie zaczyna się jakichkolwiek prac. Nie warto jest na tym oszczędzać, ponieważ dom musi być trwały.